Sodoma Gomora mučila dívku před zraky diváků a VNM ukázal sílu Poláků

Od středy už většinu návštěvníků otupovala opilost, která se však pod pódii projevovala ve zcela opačném výsledku. Kotel pálil více než v pekle a interpreti lákali hříšné duše, které fanaticky opakovaly jejich zaříkávadla. Největší hiphopový festival ve střední Evropě v pátek pokračoval atmosférou, kterou si pochvalují i za hranicemi naší republiky.

Pokud chtěl někdo zazářit v roli recitátora z patra, mohl využít hned chvíli po obědě možnosti stage Chapeau Rouge, kde probíhal freestyle battle. Na hlavním pódiu otvírala bohatý program Sodoma Gomora a i za dne dokázala, že temné atmo budí sodomagory ke zběsilosti. Kromě zaběhnutého repertoáru byla k vidění i spoře oděná komparsistka, která byla polívaná vodou, tahaná za vlasy a občas hlavou tažena velmi blízko poklopcům právě vystupujících svatoušků.

Opačný protipól ukázala stáj Ty Nikdy, která předvedla svou showcase plnou republikových hymen, na které zdejší návštěvníci slyšeli. V tu dobu se otevřely i hangáry, ve kterých prezentoval své nové album „Hlas Barev“ budějovický Regie. Těšíme se samozřejmě také na novou desku Strapa, jež opět prokázal svou sílu s DJem Spinhandzem. Zatímco hangáry pak okupovaly československé tváře jako Tafrob, Zverina, Boyband či Paulie Garand, na hlavním plácků zaujala nejen východní sousedy polská síla v podobě Bisz & BOK, kteří za pomoci live bandu vypadali možná jako z jiného festivalu, ale bylo to velmi příjemné zpestření s vysokou kvalitou. Poté se již čekalo na hvězdy dne, kterými byli Hopsin a Joey Bada$$.

Moja Reč nemusela bojovat s nepřízní času, neboť československé publikum zaplnilo hangár vcelku početně a podpora v refrénech dodávala Supovi a Delikovi sílu v nabuzení se na velmi slušnou show. Vyplatilo se mi setrvat ještě na stejném místě, i když všichni okolo mě mluvili polsky, neboť na řadu přišel černý kůň stáje Prosto. VNM vytvořil skvělé podhoubí pro zcela nacpaný hangár a slovy „na hlavním pódiu je Joey Bada$$, ale Polsko přišlo sem, dostal všechny do varu, a kdyby mu vypadl místy text, tak by se vůbec nic nedělo, neboť ho všichni doprovázeli chorálově silněji, než Husité u Sudoměře.

Poté Hip Hop Kemp nabídl ještě jména jako Pil C, Podzemgang, Haades, Akua Naru, Demigodz nebo Snowgoons DJ´s. Opouštěl jsem v absolutní tmě rušící jen hrst světel areál s pocitem uspokojení a nabuzení na hlavní den, který by měl silou drtit skály na štěrk.

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná