Rihanna s Big Seanem kralovali úternímu večeru v O2 aréně

Už potřetí vystoupila provokativní barbadosská kráska v České republice. Tentokrát se tak stalo v rámci ANTi World Tour a přizvala si k tomu ještě reprezentanta Good Music labelu Big Seana a jednoho z nejvytíženějších producentů dnešní scény DJe Mustarda. Společně si pak podmanili návštěvníky O2 arény.

Díky stavu dopravy na D1 a v Praze jsem dorazil k aréně ve chvíli, kdy DJ Mustard, nahrazující v line upu Weeknda, hrál poslední song, a to Drakeův "One Dance". Tudíž jsem přišel o možnost zažít jeho set. Od ostatních svědků jsem však zjistil, že byl údajně dost povedený.

Po několika minutovém čekání u vstupu jsem se prodral do útrob "outůčka". Tam se už z půlky zaplnila plocha na stání i sedačky. Na stagi se připravoval Dj Mo Beatz spolu s bubeníkem a klávesistou. Za chvíli zhasla světa a lidi začali dělat velký bordel, do něhož se rozezněli první tóny songu "Paradise". Následovala solidní ukázka Seanovi diskografie, ale i spolupráce s kolegy z labelu ("Mercy", "Clique" či remix "I Don't Like"). Sean Don si získal většinu stále se zvětšujícího davu, který nejednou dokázal svou znalost textů, což rozhodně potěšilo. Jen jeho mikrofón mi přišel od dost tišší oproti hudbě. Jinak podal raper dobrý výkon, dost podobný tomu loňskému v Lucerna Music Baru.

Když se pak naposledy rozsvítily světa, aby se mohla připravit stage na hlavní vystoupení večera, šlo vidět ke stropu naplněnou O2 arénu. S krátkým opožděním vše potemnělo a Rihanna napochodovala na menší stage, situovanou v zadní části arény, za zvuků písně "Stay". V ten moment bylo hned jasné, kdo je hvězdou večera. Lidé si začali zpívat spolu se zpěvačkou, a tak se pokračovalo i po většinu koncertu. Následoval přesun na hlavní pódium, kde se přidali tanečnící a ze země vyjíždějící kapela s vokálisty.

Celkově se show rozdělovala na pět různých částí, během nichž se vždy buď upravil vzhled pódia nebo stihla zpěvačka vyměnit vyzývající obleček. Co se setlistu týče, vsadila zpěvačka převážně na svá poslední dvě alba. Zato ty dvě první vynechala úplně. Dostalo se však i na starší hity, jako je "Umbrella" či "Rude Boy". Zpěvačka se nebála sáhnout ani do písní, na nichž hostovala ("Run This Town", "All Of The Lights"). 

Na Rihannu jsem vždy váhal jít, aby mě její vokální výkon nezklamal. S každým přibývajícím albem se však zdál být její hlas stále vytrénovanější. To mi dokázala minulý týden i živě. Během hodiny a půl podala velmi dobrý výkon, který se přece jen neobešel bez několika slabších okamžiků. I na playback došlo, převážně ve chvílích, kdy se tancovalo. Lepších momentů bylo o poznání mnohem víc. Nejlépe jí však seděla závěrečná část, která čítala šest písní, jako je hit "FourFiveSeconds", natočený spolu s Kanye Westem a Paulem McCartneym a "Love On The Brain", soulovou skladbu z letošního zpěvaččina alba. Obě podala velmi kvalitně. Nemohu zapomenout ani na vynikající práci tanečníků a choreografů, kteří se starali nejen o doprovod, ale i výplně mezi pauzami. Stejně tak návrháři oblečení a designéři stage odvedli velký kus práce. Až znovu Robyn Fenty zavítá do našich končin, dost pravděpodobně tam nebudu chybět ani já. 

87%

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná