PSH & Monkey Business zahráli doma. Šlo o událost roku?

Dlouho diskutované společné turné kapel PSH a Monkey Business se 16.3. dostalo i do Prahy, konkrétně do smíchovského MeetFactory. Plně obsazený klub zažil opravdu vynikající show obou věhlasných kapel, se spoustou překvapení a humoru.

PSH vs. Monkey Business, 16. března 2012, Meet Factory, Praha.

MeetFactory očekávalo začátek koncertu na devátou hodinu, nicméně většina lidí přišla už po osmé hodině. Mohli si tak užít zahřívací DJský set Mikea Trafika, který začal před půl devátou a který rozhýbal většinu přítomných. V devět hodin se konečně na pódiu objevila kapela Monkey Business, která se tudíž ujala i role zahajovatele koncertu a předvedla čtyři písně ze svého repertoáru a vysloužila si za to hlasitý aplaus publika, které pobavilo nejen výborné hudební vystoupení, ale i extravagantní oblečení členů kapely a zajímavé taneční kreace Matěje Rupperta.

V půl desáté konečně dorazil objekt zájmu většiny osazenstva, společné vystoupení legendárních PSH a Monkey Business, ve svém žánru dvou nejznámějších kapel. PSH za hudebního doprovodu kapely Monkey Business předvedli velkolepou podívanou, slyšet byli především věci z desek Rap'n'Roll a Epilog, jedinými staršími skladbami byl Penerský dezert, nostalgický první společný track Oriona a Vladimíra 518, a právě překvapení pro pražské publikum, hit Praha. Velké ovace sklidili PSH za klasiky jako Rok PSH, 1985, Yes No Ok či Můj rap, můj svět nebo H.P.T.N.

Přesto se nic nevyrovnalo neočekávanému příchodu Jamese Colea, který PSH doplnil ve skladbě Vim já?, oceněného bouřlivým potleskem. Publikum bylo po celou dobu také výborné, po každé odehrané skladbě dalo potleskem najevo nadšení a bylo jedno, jestli zrovna hráli Monkey Business nebo PSH, lidi přišli zvědaví na obě kapely, které jim to vrátili skutečně dobrým zážitkem bez jediné chybičky.Vystoupení trvající kolem jedné a půl hodiny, završené přídavkem v podobě skladby Všichni už jsou v Německu a Orionovým vztyčením dresu pražských Bohemians, se mimořádně povedlo...

Výborná show ze strany PSH, skvěle nacvičené instrumentálky zahrané kapelou Monkey Business, včetně jejich vlastního vystoupení a dobré skreče Mike Trafika dělají zkrátka z turné aspiranta na nejlepší klubovou událost letošního roku, ačkoliv ten teprve začal...

Text: Purack

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná