RUKAHORE_SHOP_BANNER

Prestižní BC One Cypher 2015 obohatili i M.O.P. či Trosky. Kdo vyhrál?

Není to dlouho, co se konal historicky druhý CZ/SK BC One Cypher. Po loňské návštěvě Prahy se tentokrát přesunul na Slovensko, kde Cypher poctil svou slovenskou premiérou taneční festival The Legits Blast v Banské Bystrici.

Ve večerních hodinách se do klubu Ministry of Fun seběhlo několik stovek nadšených diváků, aby zkoukli vymakané battly top 16 bboys. Na taneční prkna se proti sobě stavělo pavoukovým systémem 6 slovenských a 10 českých bboys. Ať už díky divoké kartě nebo postupu z kvalifikace jsme na finálovém parketě mohli vidět nejlepší výkony těchto bboys:Miniboj, El Prcinho, Fešák, Romski, Slim Kein, Meme, Marson, Honza Pentifull, Sigi, Kerry, Two L, Thomi, Fafelos, Alan, Badman, Loco. Zčekni jejich profily na www.redbullbcone.com.
 
Atmosféra byla vážně přátelská a navzdory tomu, že kluci proti sobě soupeřili, bylo naprosto patrné, že to celé dělají hlavně z vášně k tanci. Hodně tanečníků a zastánců hip-hopové kultury bylo i mezi diváky. A protože na breakingovém festivalubyli bboys a bgirls více než 70 různých národností, měli finalisti česko-slovenského BC One Cypher mezinárodní publikum.
 
Kromě publika byla mezinárodní i porota. Mezi „soudci“ aka judges byli ti nejpovolanější, všichni profesionální tanečníci: Američan Roxrite, člen BC One All Stars, Holanďan Menno, člen BC One All Stars a Yarko ze sousedního Polska, který taky zastřešoval taneční kemp v rámci festivalu – Catch the flava. Chlapcům udával rytmus mocný DJ, který dorazil až z USA, a to DJ Lean Rock. 
 
Celý program perfektně odpálili borci Spunkey a Otec Mirec se svým vystoupením Connection by Footlockers. Jejich unikátní show byla až tak speciální, že se už nikdy nezopakuje. A neopakovatelnoushow, která se odehrála jen na BC One Cypheru, jsme viděli i těsně před posledním battlem, kterým se dva finalisti připravovali na maximální výkon. Představeni s názvem LOCAL LEGENDS PRESENT 4 ELEMENTS OF HIP-HOP ukojilo každého true hip-hopového fanouška. Dostavily se jména jako Laci Strike, Esso, DJ Renegade, Supa a překvápko večera – Vec spolu s Midim jako legendární Trosky. Celým večerem provázeli MCs Osťo a Wahe. 
 
V očekávaném finále proti sobě stáli Marson a Miniboj. Mladá krev vs. 20leté zkušenosti. Zástupce České republiky proti Slovákovi. Po 3 vstupech nakonec porotci rozhodli, že Miniboj poputuje do Tbilisi na východoevropské finále BC One. 
 
„DJ mi zahrál přesně moje songy, hudba mě totálně nabudila. Říkal jsem si, že to vyhraju, a s tím jsem šel i do battlu: koncentrace a výkon na 200%,” zhodnotil Miniboj, kterémusevítězstvím splnil sen a který je odhodlaný zabojovat v Gruziiaž na 300 %. Pro Miniboje byl tento červenec měsícem úžasných životních událostí. Kroměvýhryna Cypheru se mu narodila dcerka. Minulý rok na pražském Cypheru se Miniboj propracoval do finálového battlu, kde ho porazil El Prcinho. Oba jsou z crew Hasta La Muerte, takže stát proti sobě v battlu je jako battlit proti bratrovi. Oba to ale při tanci berou maximálně profesionálně. A s čím jde do východoevropského finále Miniboj? „Říká se o mě, že jsem momentálně v životní formě. A tak se i cítím.”
 
Sobotní večer byl plný neuvěřitelných pohybů, nadupaných tanečních výkonů, sympatických bboyů, výběrové hudby a silných emocí. Přítomní se po představení skupiny M.O.P bavili na afterparty až do rána, “Byla to moje nejlepší akce a neskutečná party,dlouho jsem na takové nebyla,” zněl feedback od spokojené slečny. Emoce a nabitá energie pak doznívaly během celého víkendu.
 
O VÍTĚZI: Miniboj Killa (Marcel Vaľko) – Poprad, SK (věk 26 let)
 
Tanci se díky svým rodičům věnuje od roku 1995, na undergroundové scéně se poprvé objevil v roce 2003. V roce 2007 získal titul mistra světa v organizaci IDO a je držitelem třech titulů Top Slovak Bboy Award. Svým 20letým tanečním působením ovlivnil mnoho mladých a vychoval 2 generace úspěšných slovenských B-Boys evropského formátu. V roce 2008 založil Miniboj Hasta La Muerte crew. Je zároveň aktivním DJem a velmi respektovaným video editorem a grafickým designérem slovenské streetwearové značky The Legits.
 
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná