RUKAHORE_SHOP_BANNER

Prago opět posunulo hranice koncertního umění dál

Tak a máme to za sebou. Naposled jsme si mohli poslechnout Champion Sound v původní sestavě s basákem Watchou, naposled jsme si mohli vychutnat Prago na několik dlouhých měsíců. Nestihnul si? Nevadí, pojď si přiblížit, jaké to bylo.

Již v začátku akce se v Lucerna Music Baru pohybuje větší dav, než den předtím na raggae hvězdě Anthony B. Jo, Prago má své fanoušky a mají je rádi. To dokazuje i veliká zásoba merche, který si sebou pro všechny hladové fans přivezli. Trika několika designů, paličky na bicí s autogramem mistra, vychytané Prago Pyčo Botasy a také nějaké Odložené Chlebíčky.

Tak se posiluji v rámci čekání na šatnu porcí Chlebíčků a netrpělivě se vydávám směrem k stagi. Po sympatickém warm upu v podání DJe Lil Rowy a The High Corporation se nástrojů ujímájí šampioni a mistr v rýmu, bratr v triku Kato a Maro startují velice ne?typický večer s Prago Union.

My poroučíme a mistři hrají. Tedy vlastně už jsme poručili, pěkne předem, ať v tom není bordel ne? Tak se dočkáváme skladeb nových i starších, hraných, ohraných i nehraných. Některé jsou zapadlé prachem až tak, že si Kato musí pomáhat papírem s texty. A nebo to bude tím, že jeho texty nejsou lehké na pochopení, na to si je ještě pamatovat? Že i možná proto nosí pomyslnou korunu krále textařů, kterou jsme mu nedávno nasadili? I takové myšlenky se určitě nejednomu z přítomných ženou hlavou, pokud má vůbec čas na něco myslet.

Každopádně, jak plný balkonek, tak tlačící se dav kolem pódia se nenuceně hýbe v rytmu skladeb, které si sami vybrali. Tudíž fakt, že většina přítomných zná polovinu textu nazpaměť nepřekvapuje, ale rozhodně potěší. Ántré střídá Černobílou, pak Kato s Erikou vytáhnou Hodinky s vodotryskem. Celé mi to přijde Nadživotní a tak křičím, Mistře, hraj, tedy vlastně VAR! A on i s Donem Koulionem vaří a lidi paří a paří. Až se nakonec pařba přesune i na stage, kde jste mohli zahlídnout i jednoho z moderátorů rádia HipHopStage v největším víru tance..

Prago opět posunulo hranice koncertního umění dál a vytvořilo spolu s fanoušky neopakovatelnou atmosféru akce, na kterou budeme ještě dlouho vzpomínat.

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná