RUKAHORE_SHOP_BANNER

Pitbull vystoupil poprvé v České republice

Průkopník aktuálního prolínání taneční muziky s rapem ovládl při své show pražské publikum.

Včera večer dohrál Pitbull, floridský rodák s kubánskými kořeny, svůj první koncert v České republice. Časy se mění. Zatímco před pěti lety byl Pit více méně lokální senzací pod vedením producentů Lil Jona a Mr. Colliparka, stačily dva singly "I Know You Want Me (Calle Ocho)" a "Hotel Room Service", které jej naučily křížení taneční muziky s rapem a vyslaly vstříc celosvětové popularitě.

I přes to se Pitbull, který na stage nastupuje krátce po půl 10 po předskokanu Benu Cristovaovi a jeho partě Glowsticks, drží jednoduchosti. Na pódiu jej doplňuje jen dvojice bubeníků, stejný počet klávesistů, DJ a kytarista. Žádná bombastická vizuální show. Žádní doplňující vokalisté. Pitbull se snaží držet důraz na muzice a vyplácí se mu to.

Aby ne, když nastupuje do rytmu "Hey Baby", kterým přivede z půlky zaplněnou hokejovou arénu pražské Sparty poprvé do varu. Po dalším songu připomene víkendové fotbalové vítězství nad Polskem a pokračuje v podávání svých úspěšných skladeb.

Není náhoda, že má Pitbull na svém YouTube profilu přes jednu miliardu zhlédnutí – ono totiž hit střídá hit. Člověk kolikrát ani nevěří, u kolika známých věcí Pitbull stál. Většinu skladeb přitom často ani nenechá dohrát a pokračuje další. Zazní vše - "International Love", "Bon, Bon", "On The Floor", "Hotel Room Service", "Back In Time" nebo "Rain Over Me". Aréna pochopitelně ožívá s přívalem každé další skladby. Zajímavé je, že Pitbull nepouští jen tracky z posledních pár let, ale vrací se ke  své crunkem ovlivněné tvorbě v "Krazy".

Po celou dobu je pozornost soustředěna na hlavního aktéra, který rapuje své sloky, nechá se doplňovat pouštěnými refrény od Ne-Ya, T-Paina a dalších, přidá pár tanečních prvků a naplno nechá vyznít jednotlivé skladby.

Končí po hodině a čtvrt krátce před 11 se slovy: „Tohle byl můj první singl, který se stal číslem jedna po celém světě,“ a nechá publikum naplno křepčit do "Give Me Everything".

Ačkoli koncept celé show působí stroze, pro Pitbulla funguje perfektně. V jeho pozici není třeba laserových efektů, desítek tanečníků a kulis, on má katalog plný platinou ověnčených songů a právě na ně po právu spoléhá.

Lukas - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná