Oxymoron World Tour v Praze: Nejlepší akce za poslední roky?

Na čtrnáctý květnový den si společnost Fource Entertainment připravila premiéru hned třech amerických jmen - Schoolboy Q, Isaiah Rashad a René Brown. Českou zastávku Oxymoron World Tour vyprodali a zničili.

Ještě než se otevřely dveře do Roxy, čekalo před klubem dost lidí. O hodinu později se dostalo na první živé vystoupení večera. A jelikož mají dámy přednost, vzala jako první majk do ruky René Brown z Los Angeles. Kratším setem nabídla svou tvorbu stále se zvětšujícímu davu.

V době, kdy se na stagi objevil Isaiah Rashad, byl klub skoro plný. Svůj set rozjel s pohodovou peckou "Ronnie Darko", na níž mu hostuje kolegyně z labelu SZA. Za zvuků většiny Isaiahova debutu EP Cilvia Demo se rozhýbalo publikum a znatelná část pomáhala i s texty. Dostalo se na tracky jako "R.I.P. Kevin Miller" nebo "Shot You Down". S jeho vystoupením se (snad) nejen mě potvrdila kvalita jeho práce. Zaslouženě ho zrovna XXL Magazine jmenoval jedním ze "studentů" letošní Freshman Class.

Následovala možná až zbytečně dlouhá pauza. Zapomenout na ni, nás však donutil s našupaným rozehřívacím setem DJ Mad Maxk. Když se rozezněly první tóny temného beatu k songu "Fuck LA", dav to poznal a dal na jevo pořádým hlukem. V té chvíli se vřítil na stage Q a ihned si získal celou vyprodanou Roxy. Znalost celých textů dokazvali lidi snad po celou dobu trvání. Schoolboy nabídl vydatný průřez své tvorby. Nejvíce však předvedl letošní desku Oxymoron ("Hell Of A Night", "Studio", "Blind Threats"), ale i z té minulé zazněli pecky jako "Hands On The Wheel" a "There He Go". Quincyho energie na pódiu naplňovala každý kout. Bylo vidět, že si to užívá a nebál se to přiznat. S Prahou se rozloučils dávkou singlů a titulního tracku alba.

Video: Togi

Já jsem se bez pochyby bavil od chvíle, co jsem vstoupil do klubu až do konce. Schoolboy Q mě dostal už minimálně od vydání Habits & Contradictions a se svou show předčil má očekávání. Stejně tak na mě zapůsobil i Isaiah Rashad, na něhož jsem byl hodné zvědavý. Pro mě do té doby neznámá René Brown příjemně překvapila. Za posledních pár let toho bylo u nás dost, nemůžu si však pomoct. Oxymoron World Tour v Praze je pro mě asi tou nejlepší rapovou akcí po letech. Nějakou dobu mi v hlavě bude hrát ještě song "Gangsta". Takže mé velké díky patří opět Fource Entertainment za umožnění tohoto zážitku! 

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná