Návštěva Hiero Imperium

Na jaře tohoto roku jsem byl s Dj PecaOne necelý měsíc v San Franciscu, kde jsme zakotvili u mého dlouholetého kamaráda Skeleta. Krom klasického turistického kochání jsme také jeden večer ze srandy navštívili koncert Planet Asii.  V rámci této akce (představte si malej bar tak cca kapacitou 200 lidí, malý pódium a celkově úroveň, jak někde na kapele vesnického ražení), dorazili i dva členové Hieroglyphics. A to jmenovitě  Pep Love a Opio. A při té příležitosti jsme se s nima dali do řeči.  Zajímavé celkem bylo, že Opio při vyslovení slova Praha ihned zavzpomínal na jejich koncert (a že už to je let). A to ne jen, jak to občas někteří dělávají, ale normálně líčil zážitky atd. Prostě si to pamatoval.  A když už byli takhle ok, tak proč s nimi neudělat rozhovor. Normálně dali svoje čísla mobilů a bylo.


Co bylo ale až překvapující, že se Opio sám v domluvený den ozval a tak se jelo na věc. Ze SF to jej jen přes most. Ale je to prostě Oakland. Město, že když si ráno zapnete zprávy, tak každej den nechybí, koho tam zabili. Prostě denní rutina. No a tak jsme vyrazili do East Oakland.

Prvně jsme dle určené adresy dojeli do klidné, upravené čtvrti, kde bydlí Opio. Pozval nás k sobě, ubalil jedno mocný a jelo se přímo do Hiero Imperium. Skelet, coby místní znalec, hned tušil, že míříme do té divočejší části, ale bylo odpoledne, takže zatím všichni „spali“. Jsme na místě a jde se. Jejich Imperium je celkem obří alá sklad se spousty místnostmi. Jdeme rovnou nahoru a zasedáme do jedné z nich a jde se dělat interview.


Pep Love to bohužel zatáhnul a tak jsme cca 3 hodiny pokecali s Opiem o všem možném. Po skončení rozhovoru nás provedl tou monstr budovou. Studia, domácí posilovna, čilovací místnost atd. Pak přicházíme do skladu, kde tuna regálů s jejich releasema a oblečením. Oblečení si vyrábějí sami a měli tu i stroje na potisk atd. Nechybělo ani místo na focení a točení klipů. Zajímavé na tom celé bylo, že ač by se zdálo, že Hiero je již ta klasická parta dávno zašlá slávou, tak základnu mají asi pořád velkou a tomu i odpovídala tato jejich centrála.  Opio byl naprosto v klidu a více o něm se dozvíte v chystaném rozhovoru. Zároveň se koukneme se i na nějaké novinky z jejich tábora a nejen to. Takže to bude takový menší Hiero týden. Can't nobody do it like us....

Pufaz - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná