Napravil si Afu-Ra v Lucerně reputaci po Hip Hop Kempu?

Ten, kdo letos v srpnu navštívil Hip Hop Kemp v Hradci Králové, zaznamenal určitě jedno velký zklamání stejně jako já. Tím zklamáním mám na mysli páteční vystoupení teď už bývalýho dreadaře z New Yorku – Afu-Ry. Chabý výkon spojený s občasným half-playbackem mě nadchnout opravdu nemohl, a tak sem od středečního večera ani příliš neočekával.

Jelikož obecenstvo v Čechách stále není úplně navyklé na mejdany či koncerty konané ve všední dny, předpokládal jsem slabší účast fans, podobnou koncertu pálenky Declaima. Jaké bylo však mé překvapení, když už okolo půl desáté byl Lucerna Music Bar vcelku slušně zaplněn. Nastal tedy čas pro první vystoupení večera. Tím měli být mě doposud neznámí Dap Fun Band, kteří už předskakovali například Afriku Bambaatovi. Z toho jsem usoudil, že by DFB měli být opravdu kvalitní, doposud nepříliš známou skupinou a že si je promotér akce nevybral náhodou. Bohužel hnedka po začátku jejich vystoupení přišlo docela hořký rozčarování. Jejich výkon, silně poznamenán špatným zvukem, nestál ani za starou belu a jediným plusem, který sem zaznamenal byla jedna třetina DFB – slečna emcee, která sice rapově také nepředváděla kdovíjaké zázraky, ale aspoň se na ní dalo dobře dívat.

Dalším bodem programu byl v Čechách velice populární beatbox v podání mistrů tohoto umění – Freaky Jezuse, Cossigy a Johny Týpka, které doplnil mě neznámý Ivanhoe. Jelikož kluci prskaj do mikrofonů již nějaký ten pátek, nemuseli jsme se bát propadáku jako v podání DFB. Všichni čtyři vystupující předvedli své skillz a dostalo se jim také značného úspěchu u obecenstva.

Okolo jedenácté hodiny se pak na podiu ukázal Afu-Rův Dj TrueCut, jež se okamžitě chopil gramofonů a začal vypouštět jednu klasiku za druhou, když největší úspěch vzbudili u publika hity produkované Djem Premierem. V tu chvíli už byl prostor okolo podia velice slušně zaplněn a tak za zvuku mocné a všem známé hymny Ante Up z dílny masáků M.O.P. přišel čas pro hlavní hvězdu večera – Afu-Ru, kterého přivítal dav jeho fans skákáním a vcelku slušným bordelem. Hukot nepřestal ani se začátkem druhého tracku vystoupení, jež Afu zajel do instra Nasovy pumelice Made You Look, kterou už odrovnal naprosto všechny.

Afu-Ra měl to štěstí pracovat s tím nejlepším z nejlepších – Djem Premierem, z jehož dílny vyšly ty největší hity Afu-Rovi kariéry. Nebylo tedy překvapení, že největší úspěch si vysloužili u publika právě tracky Preemem vyprodukované. "Defeat", "Mic Stance", "Equality" či novější “Sucka Free“. Bohužel Afu při vystoupeních není uplně nejjistější a někdy zatraceně hodně nestíhá, proto třeba “Sucka Free“ úplně nevyznělo tak jak mělo. Nejsilnější v kramflecích byl ale tenhle ostříhanej dreadař v tracích provoněných skérem, Jamajkou a krásnými ženami. “D&D Soundclash“ od Da Beatminerz, "Equality" či novější “Why Cry“ pro mě znamenali absolutní vrchol večera, při němž tancovali i ti, kteří se jinak křepčení rezolutně vyhýbají. Bohužel i Afu-Ra si během večera vybral výrazně slabší chvilku, kterou už předvedl v létě na kempu. Mám na mysli jeho “pěvecké“ vystoupení, při němž se nás snažil přesvědčit o revoluci v našich srdcích. Myšlenka je to zajisté zajímavá, bohužel Afu zpívá podobně jako já, tudíž hůř než bídně, a proto tuto pěveckou vložku považuji za největší mínus jeho středečního koncertu. Jó kdyby tak na podiu byla Lauryn Hill a odzpívala to společně s Afu-Rou, hned by to bylo o něčem jiném.

To už se však blížil konec téměř dvouhodinové show, z které jsem si doufám nejen já odnesl o hodně lepší zážitek než ze srpnového koncertu na Kempu. Kdo ve středu večer v Lucerně chyběl, může ho mrzet, že přišel o jeden z těch povedenějších koncertů, co u nás byly uspořádány.

Slow down, don’t rush!

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná