Mac Miller naplnil pražskou Roxy

Senzace poslední doby vystoupila poprvé v České republice k velkému zájmu v rámci celosvětového turné k desce Blue Slide Park.

Když v roce 1995 dokázal Kurupt spolu se svými Dogg Pound stanout jako nezávislý interpret na prvním místě prodejní hitparády, málokdo očekával, že se stejný kousek podaří zopakovat až o 16 let později 19letému mladíkovi, kterého miliardář Donald Trump označuje jako příštího Eminema.

Jestli existovaly pochyby o zájmu o koncert Mac Millera, tak při příchodu do Roxy berou rychle za své. Klub nedaleko Náměstí republiky je narvaný fanoušky, kteří 15 minut před koncertem vyvolávají Macovo jméno.

Pittsburghský rodák nemá při svém tuzemském debutu jednoduchou roli. Je to brzký začátek i úmorné horko, které v klubu panuje, co hraje proti němu.

V půl 9 nastupuje. Pokérovaný od hlavy k patě, oděn dle posledních trendů. Trvá mu přesně do druhého tracku "Party on Fifth Ave", než získá publikum na svou stranu. Pak již drží vystoupení pevně v rukou.

Bouřlivý začátek následuje sérií rychlých skladeb, které vybírá napříč posledními projekty. Hraje tak věci z posledního tapeu Macadelic, předchozího I Love Life, Thank You a i loňského alba Blue Slide Park. Lidé reagují bez ohledu na původ skladby – doplňují texty a paří. Praha tak nenápadně naznačuje, že pomalu opouští ulitu bezmezného zájmu k devadesátkovým kapelám a dokáže naplnit i koncert jednoho z nováčků magazínu XXL.

Svůj špatný den si ale v Roxy vybírá zvuk, kdy první třetinu koncertu není Macovi, který má navíc mikrofon příliš potichu, skoro rozumět. S lepší kvalitou zvuku Mac zpomaluje tempo a třeba "Diamonds And Gold" zajede v nehnuté pozici do mikrofonu zachyceného před sebou.

Co je překvapivé, tak samozřejmost, s jakou Mac celý koncert bere. I přes nízký věk si je jistý sám sebou. Nic jej nerozhodí. Vedro, zvuk ani šílící Roxy. Za poslední rok a půl objel svět a vyprodával arény. To, že tak hlavní město bouří, je holý standard.

V závěrečné části koncertu po přísunu dalších skladeb jako "Frick Park Market", "Best Day Ever", "Loud" nebo "Lucky Ass Bitch" Mac v jeden moment odkryje klíč k obecné popularitě. Mladí lidé jej poslouchají, protože je jednoduše jedním z nich – chová se tak, mluví i rapuje -, ti ostatní proto, že Mac není rychlokvaška, hip-hop zná a dokáže to dát najevo. Stane se tak, když zahraje cover Biggieho "Big Poppa". Jediný song a jedinou sloku. Nemusí to působit koncepčně, ale signál, který tím Mac dává, je neocenitelný.

Koncert po hodině směřuje k jasnému závěru. Mac ohlásí poslední song a pustí tóny svého doposavad nejúspěšnějšího songu "Donald Trump". Po posledním nadšení publika a odehrání skladby bez větších famfár odejde. Učitě spokojen. Prokázal renomé dobrých živých koncertů, které plná Roxy kdykoli dosvědčí.

Lukas - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná