Jaké dojmy zanechalo rande klasiky s breakdance aneb Red Bull Flying Bach v Praze

Legendární show spojující moderní tanec s Dobře temperovaným klavírem Johanna Sebastiana Bacha...karlínské divadlo vyprodáno již několik týdnů dopředu. Vše nasvědčovalo tomu, že to bude jedinečný zážitek..

 
Moje očekávání bylo však asi mnohem větší, než skutečnost. Trošku delší začátek klavíristy, který doprovázel pouze pomalu vypisující logo na plátno v zadní části scény a následující  číslo baletky, která aspoň s klavírem souzněla, zatím moc velkolepou show nepřipomínalo. 
 
Když následně nastoupila parta tanečníků, mistrů světa v breakdance Flying Steps, začalo představení pomalu nabírat jiný směr. Pravdou je, že můj kulturní zážitek trošku kazil poměrně hlasitý pískot tenisek tanečníků, který sice k breakdance patří, ale přeci jen k tomu živě hrajícímu klavíru to nebylo zcela košér. 
 
Celkový obrat přišel až v okamžik, kdy živý klavír a cembalo vystřídala předehraná skladba klavíru remixovaná s taneční a hiphopovou hudbou. Tanečníci předváděli neskutečné kousky a baletka zjemňovala celou scénou ladným tancem. 
 
Díky střídání těchto jednotlivých sekcí celek působil komplexně, ale ne velkolepě. 
 
Jak už to bývá i u pohádek, to nejlepší na konec. Tanec, pro mě snad na nejznámější varhanní skladbu Johanna Sebastiana Bacha Tokáta a fuga, byl show, kterou jsem očekávala již od začátku. Možná to bylo skladbou samotnou, jelikož ta Vám vytvoří husí kůži i na z…..ádech a nebo tím, že si kluci to nejlepší opravdu šetřili na konec, ale až tehdy to bylo to co jsem očekávala. 
 
Jak už to bývá i u filmových trailerů, to nejlepší se dá shrnout do docela malého kousku.
 
Každého fanouška tance toto představení aspoň něčím zaujme, výhodou je také to, že taková představení se u nás stále dají spočítat na prstech jedné ruky. 
 
Cherry
 

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná