Jak to vypadalo v Roxy na křtu Indy & Wich?

Plán na páteční večer byl znám už dlouho dopředu. Každý hip hopový fanoušek už měl jistě dávno v diáři zaškrtnuto datum 26. ledna – klub Roxy a křest pro mě nejlepšího domácího alba loňského roku – "Hádej Kdo" od Indy a Wich. Událost tedy opravdu veliká, a tak pro mě nebylo žádné překvapení, když už okolo osmé hodiny byla celkem obstojná frontička u šatny a tlačenice na baru.

A jelikož se z počáteční frontičky vyklubal celkem solidní dav, jež v podstatě znemožňoval průchod na schodech, tak se není co divit, že většina později příchozích, stejně jako já rezignovala a bundu si po celou dobu večera nechala u sebe, což není věc právě příjemná. V tu dobu už má ale podium pod kontrolou abdulrahman52, pouští jeden hit za druhým a přesvědčuje publikum, že párty bez Pitbulla prostě NELZE (poznámka editora - ale lze)

. Jak už je u nás v podstatě tradicí, všechny koncerty začínají s aspoň dvacetiminutovým zpoždením, a tak ani páteční večer nemůže porušit krásně zaběhlou tradici. Něco okolo tričtvrtě na devět se ale všechny nedočkavé hlavy konečně dočkali, na podiu se objevil za super ovací super producer Dj Wich a po "Stay Flay" mohla show konečně začít. Na úvod se nám Indy s Wichem představili s prvním trackem alba "Už Dou", jež byl hnedka následován singlovkou "Z tvojí čtvrti", bohužel někde v backstagi nejspíše chlastající Vec nějak nezaznamenal, že má být v tu dobu na podiu, a tak na stage přiběhl zmateně přesně nakonec tohoto tracku. Sloku si nakonec odjel do instrumentálky jiné, ale to už samozřejmě nebylo ono.

Na albu "Hádej Kdo" je však hostů hned několik, a tak nastal čas také pro staré známé Orionaa W518. Orion hnedka na úvod poněkud pozapomněl slovíčka v hymně hlavního města, což však napravil super výkonem v party hitu "Na Pláži". To Wladimír působil o dost přesvědčivěji, a tak se mu dostalo hlavně při ultimátní "Du Dolů" slušného aplausu, který si vysloužila i nenápadná Kateřina Winterová. Dalším emceem, který dostal čas na podiu byl Nironic, jež s Wichem ten večer křtil také a to jejich výbornou desku, "Chronicles of a Nomad". Večer si vyloženě užíval a bylo vidět jak je rád, že je album konečně venku. Společně s anglánem Emdeem a Indym pak zajebali "Out of The Fire Pt. 2", což pro mě osobně byl vrchol večera. Emdee předvedl ohromnou energii a skvělou flow, co víc si přát. Dalším hostem na mikrofonu byla nová krev Idea, který si zajel svůj part v "Pro Naše Kids" taky neskutečně. A samozřejmě nemůžu zapomenout na Lavora, který působil celý koncert jako hypeman, s tím, že představil své dva tracky "Na světlo denní" a "Krach" do monstrozního Wichova beatu. André, který byl ten večer s Máňou postavou numero uno, předvedl jeho standardní výkon a klasicky super spolupráci s publikem.

Nevím jestli jsem sám, ale mě tenhle mejdan počtem lidí a celkovou atmosférou připomínal parties konané nějakých sedm let nazpátek, což každopádně kvituji a těším se na další podobný zážitek.

P.S.: Kdo si ještě nestačil koupit desku "Chronicles of a Nomad" od Wiche s Nironicem, ať tak rychle napraví, je to fakt super album.

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná