Jak to vypadalo na koncertu Raekwona?

Sobotní večer měl patřit dlouho očekávané akci s honosným názvem Hip Hop Allstars. Hlavní hvězdou tohoto večera se pak měl stát reprezentant Staten Islandu, Raekwon The Chef, momentálně připravující vysoce očekávané album “Cuban Linx Pt. 2“. Sekundovat Lex Diamondovi bylo pak dopřáno československému allstar výběru, ve kterém mi z kompletní špičky naší scény chyběli pouze dvě jména.

Po mém příjezdu na Výstaviště a do prostor Průmyslového paláce sem byl celkem ohromen velikostí tohoto prostoru, ne že bych tu tedy nikdy nebyl, ale na těch veletrzích mi to nikdy nepřišlo tak veliký. V tu chvíli už publikum rozehřívali chlapci z Handlové – Moja Reč, která dala svou klasiku, bohužel negativně ovlivněnou první vážnou chybou sobotní noci a to zvukem. Nevím jak vy, ale já rozuměl každý druhý slovo a není to tim, že bych nerozuměl slovensky. Dalším předskokanem byli jihlavští blázni Pio Squad, kteří dali pár věcí z jejich alba "Punk is Dead" a také nějaké ty novinky, přičemž hlavně "Dělej si co chceš" je prostě hit a i na živo zní skvěle. Hodinka po Pio měla patřit slovenské legendě Čistychovovi a momentálně hodně populárním H16, s tím že Čisty nijak nepřekvapil a zajel svou klasiku a ani H16 nevybočila ze zaběhnutých kolejí, a tak sme slyšeli rapy o parkovisku a sídlisku v celkem slušnym podání. Kdo mě však v sobotu večer příjemně překvapil byl Nironic, který s Wichem za zády dal hodně povedenou show, přičemž zazněly věci z jejich nového, velmi povedeného alba "Chronicles of a Nomad". Musím uznat, že se NI o dost zlepšil, je jistější a na jeho koncertech je to znát. I hned po Nironicovi naběhl na scénu Indy s LA4 a odvedli slušnou práci. U publika pak sklidil největší úspěch hit všech fanoušků Cuba Libre - "8 promile" hostujícím Orionem, který se svou partou PSH dal v sobotu hodně dobrej koncert, se solidní odezvou publika, které se dočkali klasicky i největší hvězdy Československé scény – Kontrafakt, kteří dali svůj kvalitní koncertní standard a ohlašovali na duben příchod jejich nového alba.

Po KF přišel konečně čas pro hlavní hvězdu allstar večera, samotného Raekwona aka Lex Diamonda. Po chvíli štelování zvuku a pár rozehřívacích hláškách Dje, jestli se mu tak dá vůbec říkat, konečně naběhl Rae a ihned začal totální klasikou "C.R.E.A.M.", hymna, s refrénem, který zná snad úplně každý. Bohužel na lidech byla znát únava z dlouhého večera, přecejen devět předskokanů není úplně málo. Tudíž to dopadlo tak, že Lex čekal doplňování od lidí, kteří místo toho zívali a sotva stáli na nohou. Což se negativně projevilo i na další hymně "IceCream". Kdo chtěl slyšet lidi řvát s Raem: “Watch these rap niggaz get all up in your guts French-vanilla, butter-pecan, chocolate-deluxe. Even caramel sundaes is gettin touched. And scooped in my ice cream truck, Wu tears it up.“, měl prostě smůlu. Větší úspěch u publika pak Rae sklidil hlavně s věcmi z alba "Enter the Wu-Tang: 36 Chambers", při nich zajel i sloky svých kolegů. Já se bavil hlavně u Da Mystery of Chessboxin. Potom se však “povedly“ dva neuvěřitelný průsery. Problém se zvukem, to se prostě může stát, i když to Raekwona pěkně naštvalo a on se stáhnul na chvíli do backstage, ale to aby po něm někdo hodil kelímek s pivem, to je prostě vrchol totálního buranství a čůráctví. Po pauze vynucené problémy se zvukem, se Raekwon ještě vrátil se svými parťáky na podium a dal totální klasiku "Wu-Tang Clan Ain't Nuthing Ta Fuck Wit", což už ale nemohlo pořádně napravit dojem zkažený dvěma výše zmíněnými problémy. Když to připočtu k tomu, že Rae není úplně koncertní typ, Method Man bude jistě jiné kafe, musím bohužel konstatovat, že se sobotní Allstar večer zařadil mezi průměr a jistě nejen já viděl na našem území lepší koncerty.

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná