Jak dopadlo GrandPrix v Berouně, na kterém nechyběl ani La4?

Během uplynulého víkendu se v betonové skate plaze v Berouně, uskutečnily skateboardové závody s názvem GrandPrix. I přes nepřízeň počasí se letošní ročník nakonec podařilo dojet. V hlavní kategorii dominoval Martin Pek, v amatérech Dan Rahman, mezi dívkami Petra Hrašová a o best trick se rozdělili Tomáš Svoboda, který získal Matix Best Trick a Markem Štefan s Electric Tech Trickem.

 

Během celého víkendu se v berounské skate plaze vystřídalo celkem 1500 návštěvníků, kteří viděli 73 závodníků z ČR, SR, Holandska, Německa, Španělska a Brazílie.
 
Během sobotního dopoledne se podařilo odjet závod amatérů, ze kterého do semi kategorie PRO postoupil Dan Rahman. Mezi dívkami se ukázala téměř kompletní česká špička, kde kralovala Petra Hrašová. Kvalifikace profesionálů proběhla bez komplikací, ale hned poté se spustil silný déšť, díky kterému byl další program přesunut na neděli.
 
Večer proběhly plánované koncerty kapel jako No Heroes, Prague Conspiracy, LA4 nebo Rocket Dogz a v neděli kolem poledne se formou „jamu“ odjelo semifinále a finále, ze kterého měli postoupit 4 nejlepší jezdci do superfinále. To však bylo opět přerušeno silným deštěm a tak se finální výsledky vyhlásily z již odjetého finále.
 
První místo obsadil Martin Pek, druhé  Tomáš Stejskal a bronz získal Maxim Habanec.
Díky skvělé práci pořadatelů, se podařilo vysušit skate park na očekávaný Best Trick contest, kde zazářili  Tomáš Svoboda, který odjel svůj 360 flip lipslide na velkém railu a Marek Štefan se svým combem 360 flip 5-0 fs bigspin out.
 
"Letošní ročník GrandPrix Beroun byl, až na nepřízeň počasí, úspěšný a podařilo se nám akci posunout opět o krok dále. Přijeli k nám nejlepší závodníci ze 6ti zemí, viděli jsme neuvěřitelnou skate show, poslechli si super kapely, užili si party v Monster Energy stanu a užívali si free waffle u Vans Trucku. GrandPrix je úspěšně za námi a všichni se těšte na příští rok!! Veliké díky všem sponzorům, všem kdo nás podporovali, všem kdo přišli a všem, kdo se o nás zajímali," zakončil letošní ročník organizátor celé akce, Tomáš Vintr.

Výsledky dívky:

 1. Petra Hrašová

 2. Klára Kašparová

 3. Caroline Michelle Liptáková

Výsledky kategorie AM:

 1. Dan Rahman

 2. Zdeněk Rotta

 3. Pepa Fidler

Výsledky finále kategorie PRO:

 1. Martin Pek

 2. Tomáš Stejskal

 3. Maxim Habanec

 4. Marek Štefan

 5. Christoph Radtke

 6. Douwe Macare

 7. Roger Silva

 8. Arnošt Ceral

 9. Braňo Mrváň

 10. Dan Eliášek

Electric Tech trick of the day - Tomáš Svoboda - 360 flip lipslide
 

Matix best trick - Marek Štefan - 360 flip fs 5-0 fs bigspin out 

 

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná