Jak dopadla premiéra Little Simz v našich končinách?

Předposlední lednovou sobotu zavítala prvně do Prahy velmi nadějná umělkyně z Londýna, jménem Little Simz. Na zastávce během jejího tour A Tale of Trials + Persons v pražském Chapeau Rouge představila nejen stejnojmený debut z loňského října. Svou návštěvou nadchla všechny příchozí.

Snad nejen pro mě to byl večer plný zážitků. Prvně jsem měl možnost zahrát před pražským publikem. Předskakoval jsem spolu se C. Montsem, který zahrál velmi kvalitní set po tom mém a ideálně tak naladil početné publikum na hlavní hvězdu večera. Ta se dostavila s více než půlhodinovým spožděním. Není tedy divu, že ji během posledních chvil Montsova setu dav začal vyvolávat.

Netrvalo dlouho a na stagi se objevil producent a dj OTG, jež je také členem crew SpaceAge. Pustil intro z raperčiny desky a po pár sekundách dorazila i Little Simz. Okamžitě si získala všechny zúčastněné. Pokračovalo se stopu po stopě z debutu a s každou z nich se zvyšovala teplota v klubu. Největší ohlas získali singly "Dead Body", při němž se Simz nebála zavítat mezi přihlížející, a "Gratitude". Během vystoupení zazněla téměř celá nahrávka, až na poslední stopu. Chvílemi se raperka pozastavila, aby návštěvníkům vysvětlila význam některých songů. První část večera uzavřela songem "Full or Empty", jež prodkuoval právě Osiris The God stojící za jejími zády. 

Následovala kratší odmlka, po niž se dostalo i na přídavky. Ty dokonce zabrali stejnou dobu, jako první část show a na její opoždění v té době  už každý dávno zapomněl. Simbi si při písní "Interlude" z nedávného EP Age 101: Drop X vzala do rukou elektrickou kytaru a doprovodila tak instrumentální podklad nejen svým rapem (tato slečna mě asi nepřestane udivovat).

Nemohu ani opomenout naplněný klub, jež se často zapojoval, a to značně hlasitě. Díky němu tento večer získal ještě lepší atmosféru. Little Simz dokázala českému publiku své kvality a fakt, že stojí za jeho pozornost. Nejeden návštěvník odcházel s obeznámením, že i ženy mohou být králové. Ať žije KING SIMBI! (očekávejte kompletní fotoreport od Lokeyho během následujících dní!!!)

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná