HIP HOP KEMP 2012: Warm Up + 1. den

11. ročník festivalu Hip Hop Kemp je v plném proudu. První oficiální den a warm up party máme za sebou a spolu s ními i velkou dávku vystoupení, drinků a pohodové atmosféry. Jak to zatím probíhalo?

Na rozehřívací party dorazilo kolem 8.000 lidí. Od šesté hodiny večerní se ve dvou hangárech představili vystupující převážně z Čech, Slovenska a Polska. Jeden z prvních byl znojemský rapper Phoenix nebo známí DeZrechts na Zlatopramen Reggae Stage. V DJském stanu pak zahráli staří známí festivalu - Sticky Dojah či Ghonzalez

Letos se festival zapojil do charitativních činností. Kromě toho, že se stal součástí Neslýchaných Festivalů, se zapojil do pomoci lidem postiženým onkologickými nemocemi. Částí výdělku ze vstupů tak organizátoři přispějí nadaci Pink Bubble. Podle ní byl i pojmenovaný i hangár, v němž podali dobrou show Sedláci nebo Shomi se Zverinem. Po nich se už na pódiu objevili američtí Doppelgangaz. Ti měli začátkem koncertu problémy se zvukem, přesto vystoupení zvládli perfektně. Tím už se předvečer festivalu zakončil a mohlo se jít načerpat síly na tři dny plné hudby. 

První oficiální den festivalu jsem do areálu dorazil ve chvíli, kdy Live Stage ovládl český Ty Nikdy label se svou kvalitní show. Během té zajeli songy jak ze společného alba, tak i ze svých sólových projektů. MC Gey si přivezl svůj "trůn" a předvedl pár akrobatických kousků. Po nich se představil německý veterán Taktloss, který měl solidní základnu sých spoluobčanů před pódiem. Mě však jeho show moc nezaujala. Pio Squad s Livě Bandem dali jeden ze dvou koncertů letošního roku a opět dokázali proč patří mezi top naší scény. Stejně tak na tom byl i Majk Spirit, který představil svou úspěšnou desku Nový Človek a přizval Otecka a Ciga.

Pak už přišel čas na headlinery čtvrtečního dne. Jako první to byli holandští Dope D.O.D s velkým davem i show. Celý večer však uzavřel rodák z Detroitu - Danny Brown, na jehož vystoupení jsem byl osobně hodně zvědavý. Se svým unikátním stylem pobavil publikum svými hity, jako hned druhou pecka koncertu "Radio Song"

Poté se dění přesunulo do stanů a hangárů. Na Semtex Water Stagi zavládl Ty Vole label s reprezentanty Trusty, Freezer, Emdee, Acme a C.Monts. Ten se pak přesunul do vedlejšího Pink Bubble Hangáru, aby zajel společnou masivní show s Nironicem, Wichem a CandyManem. Celý večer však pro mě uzavřela vynikající show jamajského dancehall dua RDX na reggae scéně. Jejich energický set, plný svých nejznámějších písní a slečen třepajících pozadím, pobavil všechny přítomné v naplněném hangáru.

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná