HIP HOP KEMP 2012: 2. den

Druhý den festivalu se vezl v záplavě velkých jmen a velkých davů. Opět vládlo slunečné počasí, takže nic nebránilo v zavládnutí pohody. Páteční den otevřela na hlavní scéně Sodoma Gomora, následována Gramo Rokkaz a Lipem. V ostatních koutech areálu jste byly ke shlédnutí různé druhy soubojů. Ať už to byl taneční či mpc battle a nebo dámy zápasející v čokoládě.

Kolem šesté hodiny odpolední rozjel na Live Stagi detroitský Elzhi svou vynikající show Elmatic spolu s živou kapelou. Nechybělo samozřejmě připomenutí zesnulého J Dilly a Slum Village.  Pauzu mezi jeho vystoupením a Prago Union vyplnil italský beatboxer Alien Dee.

Pink Bubble hangár jsem v pátek navštívil pouze jednou a to na Dam Funk. Jeden z "vybočujících" vysupujících festivalu z nahrávací společnosti Stones Throw pomohl lidem oddechnout od všude-přítomného rapu a dal tak poslechnout funky rytmů, ale i například garage/punku. Ve stejnou dobu na hlavním pódiu vévodili stálí hosté festivalu, slovenští Kontrafakt. Není třeba dodávat, že jejich show ukázala, proč jsou jedni z největších u nás. Kdo měl šanci je vidět naživo, tak mi dá jistě za pravdu.

Po nich se gramců chopil californský dj/producent/rapper Madlib, známý nejen kolaboračními projekty Madvillian nebo Jaylib. Na svou premiéru přivezl s sebou dalšího parťáka Freddie Gibbse, se nímž tvoří duo MadGibbs. Madlib návštěvníkům festivalu ukázal svého DJské umění a Freddie představil slušnou várku songů, jako je jeho hymna "The Ghetto".

Chvíli na to už se opět chystalo hradecké letiště na nálet šílenců z britských ostrovů - Foreign Beggars. Se svou energickou show ohoromili a zničili početný dav. Ostatně, tak to pamatují mnozí z jejich návštěvy festivalu před dvěma roky. Poté se už mohlo jít do úplného finále v režii World Famous Beat Junkies a následně Dilated Peoples. Hned ze začátku vypálili na dav jeden z hitů "You Can't Hide, You Can't Run". Jejich druhá zastávka na kempu nebyla o nic horší než ta první. Jedinou změnou snad byli vlasy Rakaa a songy z loni vydaného alba Evidence Cats and Dogs. Výtečné vystoupení zakončili baladami "This Way" a "Worse Come To Worsst".

Na to se lidé přesunuli do hanáru, kde večer uzavřeli opět Beat Junkies se svou dvou hodinovou show v Pink Bubble. Na reggae scéně to byl další častý host festivalu, a to DJ Ama12Play z Mali.

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná