Dilated Peoples v Berlíně? Přišli, viděli a vyprodali

Středa. Počasí nic moc. 90 bouraček. Sněhový jazyky olizujou kamiony, až kloužou ze silnice. Padaj laviny. Je to dobrej nápad, jet do Berlína na Dilated Peoples? Není, ale srdcovka se neptá na počasí a vyrážíme.

Dilated Peoples, Doppelgangaz, MPC set by Figub Brazlevič, DJs: Beatevolutioners

Středa, 15.2.2012, klub Lido, Berlín

Nebyl to až zas takovej horor, krom jedněch hodin a urvanýho vozejku s druhým autem jsme neviděli žádnou dramatickou dopravní situaci a už jsme v Berlíně. Klub Lido v Kreuzbergu je příjemný doupě. I kdyby vám zavázali v Praze oči a zacpali uši, poznali byste, kde jste, ještě před tím, než by vám tady bystrozrakou pásku zase sundali. To se prostě nesplete a lidi jako v Berlíně jinde nepotkáte. Všechno je neněmecky punky, sekuriťák má v nose piercing jak klepadlo od tajemného hradu v Krapatech a největší freak je osvětlovač. Představte si lehce upjatého šéfa castingu na masochistický film pro dospělé. Dokonalý jsou na něm dvě věci: ulízlý vlasy – ty už má líp upravený jen mrtvola v rakvi a ujetější chování bývá asi už jen za plotem. Týpek si povídá sám se sebou, tancuje electric boogie líp než Svatej Vít, svíjí se jak šílenec a vše do rytmu své vlastní barevné hudby. Blik.

Po vedlejších rolích pojďme na role méně vedlejší. Kdyby se dávala cena za nejblbější jméno v hiphopu, mám dalšího kandidáta. Doppelgangaz. Jestli jsi myslel, že takový jméno MUSÍ patřit německý kapele, jsme dva. Nepatří. Jejich rap je ale naštěstí mnohem lepší, než název. Hecujou dav. Verbujou dobrovolníky do svý party Shark Nation, snažej se. Když ale dojde na interlůdu: „My tady jsme jedna krev, že jo? Jedna rodina. I kdybychom měli nějaký nemoci, tak se o ně podělíme, že jo? Když přijedete do New Yorku, můžete klidně píchat mojí cuchtu.“ jen si říkám, jestli už se jim to tak trochu nevymklo. Jinak ale jejich boom bap jedenadvacátého století nezní vůbec špatně a našince může bolet krk, ještě než dojde na hlavní chod.

Co scéna? Dobrý. Ještě než začne předkapela, je vyprodáno. Středa a nějakých 800 lidí v baráku? Může bejt.

Hlavní role? Přichází dešťový mužik EV a záda mu kryje Babu. Nálada skáče do červenejch. “Live On Stage“ to vystihuje nejlíp – „you now rockin’with the best“. Rakaa možná pod tíhou let vypadá trochu unaveně, ale Babu s rostoucím pupkem snad skrečuje čím dál líp a EV? Ten je v nejlepší formě furt. Místo sloky najebe freestyle jako by se venku nechumelilo. Jako ne asi. Po libový “Chase The Clouds Away“ se Rakaa zeptá, jestli bysme nechtěli něco špinavějšího? „Seru na to, jak tomu kdo chce říkat, prostě pořádnej underground rap?“ doplní Evidence a rozseká to na sračky s “Mr.Slow Flow“, ou. Nemám rád scény s buchtami na pódiu, když ale vytáhnou na poslední sloku holku, která jede text líp jak Bezzy Dawg, publikum odpadá.

Postupně zazní samozřejmě všechny bomby. Babu dá neuvěřitelnou sadu skrečů, ale hlavně jeho beat juggle je nenapodobitelnej, přesnej a funky. “Worst Comes To Worst“, pozdravy nahoru pro Gurua a Expansion Team se poroučí… Dva přídavky, kde hlavně radikální Primovina “Clockwork“ mi ještě jednou nechá proběhnout mráz po zádech, a je konec.

Čtvrtek. 4:55 ráno. Konečně doma. Nebyl to dobrej nápad, ale stálo to za to. Bylo to prostě skvělý a kdykoliv pojedu rád zase.

Text: Affro

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná