Bilal spolu s kapelou vynesl pražské publikum do výšin

Na Bilalovu premiéru v České republice se čekalo dlouho. První listopadovou středu se tak konečně stalo a čekání se vyplatilo. Co totiž Bilal Sayeed Oliver předvedl v pražském Futurum Music Baru, lze slovy popsat jen těžce. I přesto se o to pokusím.

Díky menším komplikacím jsme propásli DJ Robota spolu s Radimem a dorazili do Futura zrovna, když se připravovala kapela Android Asteroid. Ti se ukázali jako ideální volbou na rozvlnění davu. Jejich zasněný jazzy zvuk propletený rapem a zpěvem bavil náramně. Obzvlášť pak accapella cover (bez mikrofónu) k němuž si jejich zpěvačka Annamária vybrala klasiku "Heard It Through The Grapevine" od Marivna Gaye

 

 

Když znovu potemněla světla, rozezněla se melodie písně "Longing and Waiting“. Lepší začátek jsem si nedokázal představit. Když se zpěvák a jeho vokálista chopili mikrofonů, dílo bylo dokonáno. Přirovnal bych to k obrazu, od něhož se nedá odtrhnout zrak. Bilal si pohrával s melodiemi s naprostou lehkosti, jeho fallsetto je uhrančivé. První část koncertu se nesla v duchu zatím posledního alba Back to Love. Písně, normálně trvající kolem čtyř minut, rázem získaly dost často patnácti minutovou podobu. 

Stejně probíhal zbytek vystoupení, během níž zazněla nejedna kolaborce ("All Matter" - Robert Glasper) či cover ("All I Need" - Marvin Gaye & Tammi Terrel). Samozřejmě se dostalo i na zpěvákovy klasiky jako "Something To Hold On To" nebo "Sometimes". Tou skončila základní část vystoupení a možná i z důvodu celkém otravujícího fanouška na stagi. Publikum však dávalo najevo touhu po přídavku a po chvilce se zpěvák i s kapelou vrátil zpět. Zazněly ještě další prodloužené verze největších hitů "Back To Love" a "Soul Sista", již předcházela celkem vtipná konverzace s publikem.

 

 

Při dalším songu jsem však už musel běžet na tramvaj, což mě sice mrzí, ale i tak jsem zažil snad dvě a půl hodiny naprosto kvalitního vystoupení. Nemůžu taky opomenout kapelu, která se postarala o vynikající zvuk. Stejně tak i vokálista Micah Robinson, o němž si myslím, ještě uslyšíme. Jestli se ještě někdo ptá, jestli to stálo za to čekání? Bezpochybně stálo. Kdybych měl ohodnotit, tak tomu dám sedm z pěti bodů. Díky Boombox Club Nights a Futurum Music Baru za umožnění tohoto zážitku! Očekávejte rozhovor už brzy!

 

Text, foto, video: Marek Zelený

 

 

 

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná