Zion I - ShadowBoxing

Wu-Tang Clan před dvěmi dekádami představil kombinaci šachu a boxu, Zion I nyní přichází se stínovým boxováním.

Na některé věci je spoleh. A pokud se týkají hudební evoluce dua Zumbi a Amp Live, pak platí dvojnásob. Oaklandská dvojice se na svém sedmém albu vydává opět novým směrem. Živé nástroje a samply jsou uloženy stranou a ShadowBoxing nabízí dynamický syntetický zvuk odbíhající v rychlém tempu.

Z alba je patrné, že Zion I představují primárně koncertní kapelu, která absolvuje několik desítek vystoupení ročně, s apetitem pro odpovídající repertoár. Při poslechu desky se totiž nelze zbavit dojmu, že ve sluchátkách nebo z hi-fi systému sice zní všechny skladby zajímavě, ale že teprve živá show odkryje jejich plný potenciál.

Amp Live sleduje postupy taneční muziky nebo drum 'n' bass a přichází s beaty s vyšším BPM, než které pamatuje Mind Over Matter. Důkaz zvukové dravosti a nespoutanosti potvrzují dva překvapiví hostující producenti – DexBeats a Traxamillion. Oba jinak známí především spoluprací s lidmi jako Keak Da Sneak, Mistah F.A.B. nebo San Quinn. Jejich beaty na ShadowBoxing nejen skvěle zapadají, ale především v hutném “Buck Em“ dávají albu další rozměr.

Jestli Amp Live jde s produkcí cestou uvolněné energie, Zumbi zůstává dál přemýšlivým MCm. Nesklouzává k povrchnostem a potvrzuje, že Zion I si zachovávají obsah bez ohledu na obal. Album staví na konceptu boje za vlastní cíl, vytrvalosti a vůle. Jeho primárními příklady jsou “Life’s Work“, “Joe Frazzzier“ nebo “Buck Em“, kde Zumbi radí nevšímat si kritiků a jít si za svým.

I ostatní skladby téma dále rozvíjí – “Anymore“ popisuje vyspělost v rozhodování, “Trapped Out“ motivuje k překonání překážek a “We Don’t“ s hostujícími Grouchem a Elighem z Living Legends dává precedens správného chování.

ShadowBoxing drží dobře při sobě. K plnému vychutnání přispěje hlavně koncert, ale i tak stojí nový díl příběhu jedné z nejkonzistentnějších kapel ze západního pobřeží za nejeden poslech.

Hodnocení: 7 / 10

Lukas - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná