Refew - Z místa (2014; Bigg Boss)

Je docela dost možné, že do katastru nemovitostí by v Libni mohli kromě mostu, O2 Arény či Synagogy začlenit i další úkaz, který je hojně navštěvován turisty. Nejedná se sice o cizokrajné slídily s foťáky a google průvodcem, nýbrž zkaženou mládež, kterou zdejší Refew ze dne na den doslova nakazil. Špinavě energická flow, která scéně chybí asi jako národu důstojný prezident. Nová krev, která i přes svou revoltu v zaběhlém má sílu člověku něco sdělit s důstojnou slovní zásobou. Proč tedy nedat šanci a prostor tváři, kterou Bigg Boss přivádí na trh v zavádějící ceně?

Jako hlavní plus by se dalo považovat to, že tato chlouba pražské části Libeň nestojí na místě a nejen, že kariérně rostě, zároveň chodí jako hora k Mohamedovi. Ze dne na den zvednul kotvy se svým repertoárem a začal se objevovat ve všech koutech země české. Netřeba tedy už asi dodávat, že Vladimír 518 má na talenty čuch, i když Refova tvorba smrděla ulicí již z dálky.

Málo který orel dosáhne rozletu Vorla, který však lítá už poměrně nízko a brzy nejspíše spadne jako Ikaros. Nalijme si čistého vína a zavzpomínejme, čí debut vyplul na povrch za účasti tolika prvoligových hráčů. Plejáda jmen začínající u Vladimíra, pokračujíc přes Oriona, Delika, Martina Svátka, Davida Čokoládu, Kaye, Pee Beera a končící Separem. Nejpovedenější spolupráce zandali právě posledně jmenovaný a Delik.

Jako správný mixtape je i tento složen z výřezů jeho startu, spoluprací a nějakého toho nového matroše, který především avizuje desku, která má vyjít na sklonku tohoto roku. Z prvního EP, které neslo název "Blackcock" hodnotím velice pozitivně především skladby Krajm a Byli jsme rodina. Z dalších skladeb stojí rozhodně za poslech věci "Ego, Cesta" a celkově mě baví track "My kundalini". Produkční stránka je nasáta novými zvuky, jejichž trend se datuje teprve čerstvě ze západních vlivů. Některé fungují lépe, některé hůře. Jako celek je ale hodnotím jako důstojný podkres celého tejpu.

Cover není složen nikterak složitou cestou, deska se točí především o výpovědní hodnotě autora. Přední část dokládá odvrácenou stranu blahobytu, kterou si člověk ze sociálně slabší vrstvy musí tak jako tak projít. Tracklist se zastavil na celkovém čísle 15 stop, které neurazí, nicméně u mixtapu bych čekal větší gramáž. Doufám, že album, které je avizováno, nebude chudé a nabídne poctivou dlouhohrajku.

Uvidíme, s čím se Refew vytasí příště, nicméně jeho mixtape "Z místa" lze hodnotit vesměs kladně s pár mouchami mezi mřížkami plácačky. Cením mladou krev, která má co sdělit a sděluje to zajímavý a osobitým stylem. Zároveň bych ale podotknul, že mi více sedí v hrubější a agresivnější formě, což dokládá i předposlední track "Nechci víc", kde mi jeho měkčí poloha jaksi po druhém poslechu vysloveně irituje. Ten floutek z Libně má prostě budoucnost před sebou a uvidíme, jak s ní naloží.

7/10

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná