Minirecenze: Spends Quality, Azrael, J. Kendall

Rychlé recenze na nová alba od Spends Quality, Azrael, J. Kendall a dua Dana Coppafeel & Speak Easy.

Dana Coppafeel & Speak Easy – Selftitled EP

Zajímavý materiál ve formě EP nabízí dvojice MC’s z Milwaukee - Dana Coppafeel a Speak Easy. Ti se po sérii vlastních sólo a skupinových projektů rozhodli spojit síly na osmitrackovém EP nesoucím jen jména autorů.

Celek to rozhodně není dokonalý. Pět z osmi skladeb obsahuje hosta. Tracky jako “One Of These Kids“ nebo “Wait“ působí vlažným dojmem bez řádného textu i beatu. Co však z EP čiší je obrovský potenciál. V momentě, kdy jsou Dana Coppafeel a Speak Easy podpořeni dobrým beatem jako v “This Is Us“ od kanadského Frank Dukese a tématicky zaměřeni, je výsledek příjemným poslechem. To platí i pro další skladby jako “Da City“, “20/20“ nebo “Stay Focused“.

Mladé duo tak do budoucna představuje černého koně, kterého se vyplatí s dalším materiálem kontrolovat.

Hodnocení: 7 /10

Spends Quality – Time Peace

Dvě desky v jeden den se rozhodl vydat Spends Quality, bývalý člen kolektivu Sonicbloom. První z nich je Time Peace, s kompletní produkcí od Mr. Tay rovněž ze Sonicbloom.

Time Peace má klidné, nenáročné tempo. Mr. Tay sampluje jazzové klasiky, což sice přidává na ucelenosti, ale ubírá na dynamice. Z poslechu si tak člověk odnese spíš celkový dojem, než výřez nejlepších songů.

Time Peace má kromě zachycení momentálního rozpoložení Spendse své hlavní téma v šíření pozitivního přístupu. A to ke všemu. Ať už se jedná o “Emotion“, “Think“ nebo “Let Go“, lehce filosofické provedení vždy nabízí především pozitivní pohled na svět.

Hodnocení: 6 / 10

Spends Quality – Flight Music

To druhé album znamená o poznání jiný zážitek. Tedy alespoň do půlky. Pak se s “One More Chance“, “No Wasted Time“ nebo “Me?“ začne až příliš přibližovat konceptu Time Peace.

Do té doby ale deska nabízí živější tempo i trochu konkrétnější tématický přístup, než rozdávání optimistických zpráv. “Work“, “So Natural“ nebo “Get Your Bars Up“  ukazují Spends Qualityho v daleko přímočařejším provedení s větším důrazem na vyznění.

Vše je částečně podpořeno produkcí, kterou si komplet obstaral Spends Quality sám a která má více dravosti než Time Peace.

Hodnocení: 6 / 10

Azrael – Volume Room

Svoji třetí desku vydal jako volně dostupný projekt kanadský Azrael. Ten zní na Volume Room mnohem uvolněněji a s větším odhodláním než na předchozích počinech.

Důkazem budiž “DDD“, kde hravě zastiňuje zbylou hostující trojici Fatt Matt, Dvice a Tachichi. Hostů je na Volume Room možná až příliš, když se objevují v 9 z 15 skladeb. Jinak je ale album plně v rukou rodáka z Vancouveru, který pokračuje ve svých netypických paralelách a příbězích (“Haunted House“) spolu s více přímými skladbami (“Midsummer Nights“).

Album disponuje kompletní produkcí od Metawon.

Hodnocení: 7 /10

J. Kendall – Moving Forward

Pestrou kombinaci hip hopu, R’n’B a soulu přináší se svým debutem Moving Forward J. Kendall.

Album, které drží dohromady velmi dobrá produkce od N8 The Gr8, se opírá především o Kendallův melodický hlas a dobré zpracování jednotlivých skladeb, které jsou nenásilně doplňovány příběhy o domově v “The Bay“, vztazích “You’re A Trip“ a opačném pohlaví v “All Night Long“.

Moving Forward tak pro zpěváka ze západního pobřeží představuje úspěšnou úvodní zkoušku.

Hodnocení: 7 /10

Lukas - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná