Minirecenze: Game, Visioneers, 4Two7

Game se vrací s mixtapem, Visioneers s mix CD a 4Two7 s albem.

Game – California Republic

Osm měsíců po vydání čtvrtého studiového The R.E.D. Album dává o sobě Game vědět prostřednictvím mixtapeu California Republic hostovaný DJem Skeem. Již na první pohled je zřejmý rozsáhlý tracklist, který zastavuje stopáž za 90 minutami.

I přes seznam prvotřídních jmen není tape úplně libozvučným poslechem. Jednak to jsou sami hosté, kteří se objevují v každé ze 24 skladeb a ne všichni z nich zajíždějí sloku jako Lupe Fiasco ve “Skate On“. Snoop Dogg ve “When My Niggas Come Home“ nebo Nipsey Hussle v “Bills Is Paid“ tak nabízí jen odlesk svých lepších momentů.

Podíl na vině ale nese i Game, který tráví většinu času rapem o ženách, trávě, drahých hadrech a klubech. Přitom formát mixtapeu se pro Gamea, který bývá pravidelně spojován s nejrůznějšími kauzami a výstřelky, zdá jako ideální prostor pro jejich adresování.

Game však dává průchod svému odlehčenějšímu já a California Republic je tak spíše navnazením, jakým způsobem se situace okolo příštího alba a domácího labelu vyvrbí.

Hodnocení: 6 / 10

Visioneers – Hipology

Je to dlouhých osm let, kdy posluchače příjemně zaskočilo album Dirty Old Hip Hop od projektu Visioneers, za kterým stojí londýnský Marc Mac, jinak známý jako polovina 4hero a zakladatel Reinforced Records.

Album Hipology představuje pestrou a převážně instrumentální koláž soulu, funku a hip-hopu. Mac hovoří o jednotlivých skladbách jako o ukázkách vlivu hudby při jeho vyrůstání a poslechu hip-hopu – zazní tak samply, které zpracovali například Sugarhill Gang, Mobb Deep nebo v nové éře Phi Life Cypher.

Vše doplňují hosté jako John Robinson v “Shine“ nebo Notes To Self v “Oil & Water“ a pozdravy pro Marca od lidí typu Mos Defa, John Legenda nebo Illa Je, kteří dávají dohromady vzniknout jednomu z nejlepších mixů poslední doby.

Hodnocení: 8 / 10

4Two7 – Internal Dialogue

Po 12 letech, které uplynuly od jeho posledního sólo singlu “Business Deals / What It Is“ s Madlibem, vydává rapper, producent a hudební manažer 4Two7 desku Internal Dialogue, jejíž natáčení zpozdil tvůrcův boj s rakovinou.

Ačkoli album začíná údernými skladbami jako “Reasons“ popisující motivaci pro její natočení a “Comedy Central“ s hostujícím Casualem mířícím do všech slabých MC´s, mezi ně vložené “Butta On Ya Muffintop“ se svým minimalistickým beatem příliš nezapadá.

Právě absence hlubšího konceptu představuje největší nedostatek Internal Dialogue, které ale disponuje kvalitními individuálními songy. Patrné je vše především ve střední části, kdy odlehčené tracky jako “Makes Me Weak“ následuje nekompromisní “Time To Bring It Back“ s Killa Benem, Planet Asiou a Tristatem a “The Stage“ s Fashawnem.

Hodnocení: 6 / 10
 

Lukas - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná