RUKAHORE_SHOP_BANNER

Matt Granpap - Homesick (2014, iOne Records)

O crew OG Tribe, nebo-li Organic Geniuses slýchám už přes rok. Jedním z jejích nejnovějších členů je devatenáctiletý Matt Granpap z Delaware, jež před pár dny nabídl světu vydařenou novinku Homesick.

Letos je to už jeho druhý sólový projekt. Ten první, Thyrtif, vyšel již v červnu a obsahoval většinou tvorbu z doby před dvěma či třema roky. Na Homesick je tak hodně slyšet vývoj spolu s novou inspirací přicházející z vesmíru a cestování časem. To lze poznat hned v zábavném intru, skitech, textech, názvech i prvotřídní a vyklidněné produkci, kterou má na starost výhradně Lifestream, hlava labelu iOne Records, kde deska vyšla. Viditelné to je i na coveru, ilustrovaném Mikem Hinsonem.

Ze začátku se zdá, že deska bude mít newschoolový nádech. Na to vás z omylu dostane "Whtilike", otevírající část alba s převážně trappy zvukem, občas opepřeným jazzovými prvky. Taková nálada posluchače provází až do konce. I když by se na první pohled zdálo, že jde o spíše pozitivněji laděnou záležitost, je slyšet i několik temných míst. A to jak v instrumentálech tak i lyrice. 

Obsahově se Granpap často dotýká témat jako jsou, ženy, láska a s ní spojené deprese. Jasné to je hned při poslechu druhého songu "Freshman". Zaobírá se i životem nebo také drogami. Po celou dobu si jede si svou vlastní klidnou, avšak kvalitní flow, jenž baví stejně, jako chytré punchlines. 

Delawareský rodák sází na své vlastní dovednosti na většině nahrávky. Jediní hosté jsou Chuck, Nick Matos a již zmíněný Lifestream, který se objevil na vokálech hned ve dvou skladbách "Delorean" a titulní "Homesick", kdy první považuji asi nejslabším a druhou jmenovanou jedním z nejsilnějších momentů.

Mladý Matt Granpap má, podobně jako zbytek skvadry Organic Geniuses, své kvality a celou kariéru před sebou. Pokud to takhle půjde dál, budeme o nich slýchat brzy jako o další zásadní crew. Takže si na O.G. Tribe dávejte pozor a podpořte EP na iTunes, Amazonu nebo poslechem na Spotify či Rdio.

9/10

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná