RUKAHORE_SHOP_BANNER

M-Phazes – Phazed Out (Coalmine Records, 2012)

Už je to nějakou tu středu, co se australský super producent M-Phazes zařadil do řady mezi beatmakery typu Marco Polo, Jake One, The Returners či Illmind. On je důkazem, že u protinožců ti nehrozí jen kousnutí žralokem do zadku během surfování, ale že si můžeš v tamním studiu i utrhnout hlavu při pokyvování do beatů. Fanoušci tohohle maníka se vrací jako bumerang a vědí to moc dobře i uznávaní rappaz a legendy typu Pharoahe Monch, Edo.G, Talib Kweli či Slaughterhouse, kteří ho angažovali na své poslední desky.

Phazed out je katalog skladeb, které M-Phazes  poctil svým umem. Bohužel se ale nejedná o neznámé a nikdy neuveřejněné tracky, spíš je to potrava pro sběratelé CD disců, protože většina věcí se objevila jen v digitální podobě na internetu a nebo jako součást maxi singlu na vinylové placce. Jedná se většinou o remixy, které ale kvalitou určitě konkurují originálu, viz třeba hymny “Brooklyn Bridge“ s Bekay a Masta Ace, řežba “The Raw“ s Bekay, Saigon a Inspectah Deck nebo jen na americké verzi vyskytující se remix “2 The Death“ od The Returners a El Da Sensei.

Těžko zde hledat favority, od začátku do konce to maká, kdo nezná hororovou verzi “Midnight Madness“ od Heltah Skeltah, tak ať se připraví na nejhorší, stejně tak na mordy s  wordcuty “Another Classic“ s Burke a Torae nebo “M-troduction“ s Emilio Rojas. Aby posluchače nikdo nenudil instrumentálním fade outem, je tu navíc sám velký DJ RhettmaticWorld Famous Beat Junkies, který skladby porcuje jak smyslu zbavený řezník a než se stačíš vzpamatovat z úderného instra, tak se už do něj vpíjí další. K tomu ještě můžeš zaslechnout shout out, reference od lidí jako DJ Premier, Masta Ace či Jake One.

Jediné mínusové body jdou za celkový čas výběru a celkový počet skladeb, který se podle mě zastavil na nepochopitelném čísle 12. Tím, že jsou skladby mixované, odsýpá to strašně rychle, mohlo tu být minimálně ještě o osm devět tracků víc. Kdyby se tu objevilo i něco z desek od AWARa, třeba “Stay True“, vůbec bych se nezlobil.

Phazed Out je výborné seznámení pro ty, kteří ještě o nadějném producentovi moc nevědí a samozřejmě povinnost pro všechny CD kolektory. Teď už jen zbývá přidat kompilaci zbrusu nových skladeb, regulérní producentský debut narvaný od začátku do konce underground smetánkou. Třeba zima 2012? Ideál, snad to klapne.

8/10

  

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná