El Marón - Doktor Smrt (2014; Masový Wrazi)

Člověk už od prvopočátku na svět přijde a také z něj sejde. Abychom si tu ten pobyt co nejdéle prodloužili, někteří z nás se vzdělávají v oblasti léčitelství, aby našim chorobám mohli zatnout tipec. I filmy a seriály z lékařského prostředí jsou stále žádané, i když se nemusí jednat zrovna o sitcom typu Scrubs. Doktoři jsou všude kolem nás. Pamětníci jistě v mysli vyloví legendárního Rakušana alias Doktora z hor nebo mladší generace například Dr. House. Ne každý doktor však lidi léčí, ačkoliv on sám si myslí, že jim ulevuje. Nejnovějším felčarem, o kterého by se měl tuzemský posluchač zajímat, je Doktor smrt dříve známý jako El Marón.

Nenech se klamat, když před sebou vidíš cover desky, na které se nejvyzývavější člen Masových Wrahů houpe na smyčce. Tenhle třebíčský desperát má blažený úsměv ve tváři, který dokládá, že ho jeho skon vážně nesere. Židle převrácená vedle něj a on na laně péruje jak tygr z medvídka Pú. Co tomu všemu ale předcházelo? Co všechno ho dohnalo k tomu, že chtěl uniknout od reality a možná i odpovědnosti? Otazníky nám objasní snímek o patnácti scénách, který zanechal El Marón v kapse svého saka. Tajuplný příběh zároveň poodkrývá, že v tom nebyl tak docela sám, a policie pátrá po stopách jeho kompliců, jež si na záznamu říkají Haades, Curwa, De Sade a Řezník. Případ, který vypadal jako uzavřený, náhle dostává nový náboj.

Jako komisař místního okresku sedím ve své kanceláři a za vůně doutníku a sklenky něčeho ostřejšího sedím u přehrávače, jež obsahuje důkazní materiál. Mlha v kanceláři by se dala za ty hodiny již krájet a venku už je dávno temno. Z poslechu se mi občas stahuje hrdlo úzkostí, neboť se nejednalo pouze o jednorázovou záležitost, ale o sériový požitek. Hned v úvodu se mi autor vysmívá, neboť k dnešnímu dni je již prakticky nedostižný a jeho ostatek leží v márnici. Musím přiznat, že celý děsivý dojem výstižně dokreslují podkresy, které nepatří mezi nejlepší produkční kaviár, ale účel dokonale plní. Nejvíce se mi do mysli zaryl ten ke skladbě „Smrt mě vítá“, který má na svědomí Doyem.

Po úvodním smíchu mi je jasné, že autor této nahrávky by rozhodně neměl být váš soused, neboť otevřeně přiznává, že by pobodal všechny členy mé rodiny i spolužáky ze školní fotky. Nejprve to všechno začíná u pouhých výhružek, ale kdo ví, kdy mu přepne a své výstrahy přetaví v realitu. Jeho kyselý záludný hlas je jasným důkazem toho, že od něj nelze nic dobrého čekat. To nelze však říct o hudební stránce, neboť přestože Marón občas svým projevem jakoby žvatlá, jeho doubletime zapadá do rytmu a obsah taktéž není špatným pramenem toho, co chce světu ventilovat. Nelze se domnívat, že tu nalezneme filozofické otázky a názory na teorii velkého třesku, neboť jediná rána, která by od něj přišla, by mohla být tvá poslední.

Letní hit není jen nejlepší skladbou horké sezóny, ale i celého tohoto produktu. Opravdu se přiznám, že jsem byl již překrmen slaďárnami plnými ovocných drinků, adolescentek v bikinách a bazénů. El Marón to pojal trochu víc sadisticky, ale možná, že kdybych ve své lokalitě viděl něco podobného, zachoval bych se obdobně. Dětem by měly bít zacpány uši při jeho apetitu k zakázaným látkám, ve kterých si libuje i gamblerový král Haades. O každém si v této dlouhohrajce myslí vše zcela otevřeně a bez okolků a servíruje mi zpověď, která by vyděsila i nejzkušenějšího kriminalistu. Ať pátrám, jak pátrám, jediné co zjišťuji, že hosté mi jsou velmi podvědomí, přesto jejich pravou tvář odhalit nějak nezvládám. Za El Marónem nestojí v povzdálí, naopak, sami by mohli napsat svůj děsivý scénář.

Celý materiál mi nejen nastíní, koho všeho by rád připravil o život, ale i nejlepší způsob, jak celou věc zinscenovat, jak svou oběť ulovit tak, aby si to vrah náležitě vychutnal. Bez pohnutek svědomí odchází z tohoto světa Doktor Smrt, který posluchačům nabízí velice zajímavě zpracovanou desku, která není špatně technicky provedená, ale stále si myslím, že tento příběh plný strachu a běsu si najde opět jen malou posluchačskou základnu. Energie na studiových nahrávkách má ale jistě velký potenciál o to více zapůsobit na koncertech. El Marón se rozhodně neveze na vlně Sodomy Gomory a sám si vytváří živnou půdu pro své políčko názorů a zvrhlých nápadů. 

6/10

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

FuneralDog
  • FuneralDog
  • 15.57 dne 23.12.2014

Na HorrorCore.cz soutěžíme o jedno CD od El Maróna - Doktor Smrt Tak pojď ---> http://horrorcore.cz/bonusy/soutez/

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná