RUKAHORE_SHOP_BANNER

Skepta po loňském zrušeném vystoupení navštíví Prahu už za dva týdny

Po loňské zrušené akci v Roxy, kde měl vystoupit Skepta a Denzela Curry, přichází klub Meet Factory s náhradou. Nový termín je stanoven na šestý dubnový den. Fanouškům umělce i grimu samotného se tak poštěstí ochutnat jedny z největších hymen tohoto stylu z dob jeho začátku i součastnosti.

Joseph Junior Adenuga se narodil v severolondýnském Tottenhamu. Je to rovněž starší bratr JMEho a také Julie Adenugy, jež má vlastní radiovou show na Beats 1. Zprvu zastával Skepta post producenta a dje v Meridian Crew. Ta se však rozpadla v roce 2005 a tak se spolu se svým bratrem přidal k Roll Deep. Zde však setrvali jen krátce, než si založili Boy Better Know, což se stalo největším pojmem v grimu. Jde o nahrávací společnost, oděvní značka a v neposlední řadě kolektiv některých z nejzásadnějších jmen svého stylu. 

V srpnu 2007 navštívíl Hip Hop Kemp a měsíc nato přišel s debutovou desku Greatest Hits. Většinu beatu na ní si sám produkoval, jinak to byli JME, Wiley, TNT nebo Rebound X. O singlu "Duppy (Doin' It Again)" i jeho beatu se po krátké době začali mluvit jako o grimových  hymnách. Na desce nechyběl ani song "Sweet Mother", kde se Skepta vrací ke svým nigerijským kořenům, v refrénu mu hraje stejnojmený hit od zpěváka Princ Nico Mbarga.

Druhé album Microphone Champion nabídl světu v červnu roku 2009. Opět si jej produkoval z většiny sám a nachází se na něm hity jako "Rollex Sweep", "Sunglasses At Night" nebo "Too Many Man". Další deska Doin' It Again přišla dva roky poté a přinesla Skeptovi do té doby největší komerční úspěch, což pravděpodobně zapříčinila změna zvuku. Všech pět singlů se umístilo v britských top 40. Na nich hostují N-Dubz, Preeya Kalidas nebo také Diddy-Dirty Money, s nimiž natočil remix jejich hitu "Hello Good Morning". Album také obsahovalo singl "All Over The House", jehož doprovdil i doslova pornografický klip. Ten po svém zveřejněním pohoršil britské obyvatele. 

Studiová náhrávka číslo čtyři měla nést název Honeymoon. Snad i změna zvuku zapříčinila neúspěch promo singlů. Skepta se nakonec rozhodl projekt vydat jako mixtape Blacklisted. Chvílí nebylo o Skeptovi slyšet. Až v roce 2014 se objevil na remixu songu "German Whip" a následně vypustil singl "That's Not Me", kde mu opět hostuje bratr JME. V tomto songu se oprosťuje ode všech pozlátek a major labelů. Ihned s ním získal úspěch, stejně jako s dalším singlem "Shutdown". Nyní hudební svět trpělivě očekává album, jež by mělo nést název Konnichiwa. Z něj může pocházet i song "Ladies Hit Squad", v němž mu hostuje D Double E a A$AP Nast. Co se Boy Better Know týče, před pár týdny bylo oznámeno, že se k nim přidal kanadský zpěvák a raper Drake

Skeptu a jeho kvality budete moct posoudit samy 6. dubna 2016 v pražském klubu Meet Factory. Z BBK dorazí i DJ Maximum. Dále se představí Smack, NobodyListen, DJ Tuco a C.Monts, jež můžete slyšet každou sobotu večer na Radiu 1 v show The Work Out. Začátek akce je plánován na 20:30.  Vstupenky seženete v předprodeji za cenu 490 Kč přímo na stránkách klubu, v dalších sítích (Ticketpro, Ticketportal, GoOut.cz) počítejte s možnými poplatky navíc. Na místě pak zaplatíte 590 Kč.

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná