Seznamte se, Isaiah Rashad

Nejmladší umělec upsaný labelu Top Dawg Entertainment už příští měsíc navštíví Prahu. Schoolboy Q si ho totiž přizval jako předskokana na celé Oxymoron World Tour. Jenže kdo je vlastně Isaiah Rashad? Kde se vzal? Co od něj očekávat?

Narozen ve čtvrtém největším městě státu Tennessee – Chattanooga, byl vychováván převážně matkou. Jeho původním záměrem bylo stát se kazatelem. To však (naštěstí) zmařil jeho nevlastní bratr, když mu daroval klasiku od Outkast, album ATLiens. Tím se změnil jeho kurz navždy a za chvíli byl Isaiah ponořen do rapu naplno. Aktivně se začal zapojovat kolem patnácti let, kdy nahrával s kámošem na notebook. Po nějaké době se dostal k nahrávání ve studiu u známého anásledně po dalších lokálních studií. Jak už to tak v zápalu věci bývá, došlo i na odchod ze školy.

Konexe jsou v dnešní době základem všeho a ani v Rashadově případě tomu nebylo jinak. Začal utužovat vztah s lidmi z DJBooth.net a nebo Rolling Stone. Slovo dalo slovo a v roce 2012 se vydal na nabité Smoker’s Club Tour, na němž vystoupoval po boku Smoke DZA, Juicy J a nebo Joey Bada$$. To mu zaručilo zájem mnoha nahrávacích společností, z nichž většinu odmítl, až nakonec v březnu loňského roku podepsal smlouvu s Top Dawg Enetertainment. Oslavil to zveřejněním songu “Shot You Down”, tedy prvním po vice než roce.

V říjnu se Isaiah Rashad poprvé objevil v telvizy během TDE Cypheru na BET Hip Hop Awards. Několik týdnů poté oznámil vydání Cilvia Demo, jeho vůbec prvního projektu. Ono EP nakonec přišlo na konci letošního ledna a obsahovalo čtrnáct zvukových stop a pět hostů. Pár dní po vydání přišel i krátký dokumentární film, v němž rapper mluví o životě před T.D.E., rodičovství nebo také seznamování se se slávou.

Isaiah na mě začal dělat pozitivní dojem už v období víše zmíněného Smoker's Tour. S postupem času můžu s klidem říct, že se jeho tvorba stále zlepšuje. Potvrzuje to i čím dál tím větší základna fanoušků i pozitivnější chvála kritků, kteří ho povyšují na další velké jmeno dnešní scény i té budoucí. Však ochutnejte jeho dílo a posuďte sami.

V půlce února zveřejnila společnost Fource Entertainment jeho českou premiéru v rámci Oxymoron World Tour. Ta se bude konat už 14. Května v pražském klubu Roxy, kde vystoupí po boku Schoolboye Q. Vstupenky na akci můžete sehnat primo na Facebook pozvánce a nebo u Ticketpro za 440,-Kč + poplatky.

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná