Mladá Krev: seznamte se s Yasmin

Loni vydané dva singly v britské top 40, nominace na cenu MOBO, předskakování pro Snoop Dogga nebo Chase and Status. Rok 2011 byl pro talentovanou Yasmin opravdu skvělý. Je myslím čas, abyste jí poznali i vy.

Yazmin Zarine Shahmir aka Yasmin je dvaadvacetiletá slečna z Manchesteru v Anglii. Její hudební kariéru odstartovalo přestěhování do Londýna, kterému předcházelo přerušení studia na univerzitě v Glasgow.

 V Londýně se Yasmin zdokonalovala ve svém DJském stylu a a nedlouho potom ji na jedne akci objevil Pharell. Dostala se tak do podvědomí scény nejen ve Velké Británii. Na podzim 2010 vyrazila na tour jako předskokan pro rapera Example. V té době se objevil I první náznak její pěvecké kariéry, a to hostování na singlu "Runaway" od Devlina.

 Po úspěchu tohoto singlu bylo jasné, jakým směrem se Yasmin vydá. Podepsala smlouvu s nahrávací společností Levels Entertainment (Gyptian, Wretch32, Wiley) a v lednu loňského roku vydala první vlastní song “On My Own”, produkavný legendárním producentem a DJem Shy FX. S tím se seznámila krátce po přijezdu do Londýna a ve spolupráci stále pokračují. V květnu pak následovala další píseň, tentokrát s produkcí od Labyrintha. Získala také nominaci na nováčka roku britských cen MOBO, kde také vystupovala a předávala cenu.

 15. ledna 2012 vyšel pohodový singl "Light Up (The World)", nutící vás zajít na party a prostě si dát chillout. Na beatu se opět podepsal jungle a drum'n'bassový mág Shy FX a svým hlasem podpořila legendární Ms Dynamite. Během prvního týdne se píseň opět vyšplhala do britské Top 40. Klip byl natočen ve slunečné Havaně, což skvěle podtrhává atmosféru písně.

V dnešních dnech připravuje své debutové album, které má naplánované vydat během léta. O albu řekla, že na něm bude cítít hudba devadesátých let a hlavně i reggae, jak už předznamenal poslední singl. Kromě už zmiňovaných producentů se na albu objeví například Freemasons, kteři pomáhaji dat celé album dohromady. Pozvolna také vypouští videa z akustických jamů ve studiu, jedním z nich je skvělá předělávka Franka Oceana - "American Wedding". 

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná