Zažeň na nový rok kocovinu Filmtapem od DJe Opii

Pokud jsi skalním fanouškem toho čtyřhranného nesmyslu plodícího obraz se zvukem, možná si přijdeš na své i bez té vizuální stránky. Tedy jak se to vezme. Každý správný nadšenec filmového a seriálového prostředí má své černé koně, jejichž titulní skladby by zanotoval, i kdyby byl vzbuzen ve dvě ráno belíkem ledové vody. V těchto dnech ze své věže brněnského hradu čar a kouzel vyjíždí i mocný mág DJ Opia, aby vám naservíroval svůj Filmtape obsahující zvuky nové i notoricky známé.

Spojení hudby a filmu k sobě patří neodmyslitelně téměř od počátku zrodu tohoto řemesla, nicméně v Opiově podání se bude jednat jistě opět o něco netradičního. Ne, co by tématem, nýbrž zpracováním. Zneužity, v dobrém slova smyslu, nebyly žádné aktuální rychlokvašky útočící na mysl náctiletého publika, ale notoricky známé klasiky, na kterých vyrůstal nejeden narozený před Sametovou revolucí. Celý výsledek klepe na dveře stejně aktuálně jako konec roku a již vypuštěné singly Judgment Day a Fantomas doprovází i poslední přiložený teaser. A kdy jindy samotné dílo vydat, než těsně před úderem půlnoci a odpálení dalšího roku?

Mixtape z filmových samplů a hlášek má již jasný obrys a čeká se jen na jeho odpálení do světa. My přikládáme i cover, který značí autorovu lásku k tomuto řemeslu. On sám nebere tento počin jako obyčejný mixtape, což dokládá i jeho myšlenka a dodržování tradic. „Dodržím tím přesně čtyřletý interval ve vydávání sólových desek. Ač to má koncept tejpu, tak na tom bylo ještě více práce než na normální desce, takže ho považuju za regulérní fošnu,“ prohlásil člen dnes již legendární formace Naše Věc, který má na svém kontě i velmi úspěšnou desku z roku 2006 Cutalogue. A proč vychází Filmtape minutu před koncem roku? „Přece jen se mi to nechce vydávat vyloženě mezi svátkama, a takhle to je aspoň prdel, že to vyjde poslední minutu v roce a lidi si to pak můžou pouštět v pekelných kocovinách hned ze startu roku,“ dodává DJ Opia. 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná