RUKAHORE_SHOP_BANNER

Dereck Hard nabídne unikátní komiks, James Cole a Martin Svátek titulní skladbu

Graffiti a hip hop k sobě v rámci street artové kultury patří odjakživa. Kombinace komiksu a hip hopu však stále patří k poměrně raritním záležitostem. V Česku tyto aktivity dosud výrazněji spojil snad jen Vladimir 518, který se výtvarné tvorbě věnuje již pěknou řádku let. Prvky komiksu v tuzemské rapové tvorbě najdeme zase pro změnu na prvních deskách Supercrooo. Projekt, který momentálně chystá Dereck Hard, má ambice posunout tuto symbiózu ještě dál.

Jedná se o světově první audiovizuální komiks postavený na práci s fotografiemi, jež Dereck Hard momentálně připravuje podle vlastní autorské povídky. Výsledkem bude exkluzivní limitovaná edice této knihy v počtu 888 kusů ve formátu A4 a s pevnou vazbou. Kromě knihy získá majitel i speciální audio přílohu, vytvořenou přímo pro účely projektu. Ta nabídne čtenáři zvukovou verzi komiksu, jež obsáhne kromě dabingu a atmosféru doplňující ruchy i titulní píseň celého projektu.

Tu si vezme na triko James Cole a vokální zastoupení obstará Martin Svátek. Hudební produkce a finálního soundtracku se ujme Dryman. Realizační tým pod vedením Derecka Harda se netají velkými ambicemi a podobných kousků není na českém uměleckém poli nikdy dost. Ve vzduchu je cítit skvělý nápad a jsme bude zajímavé sledovat, jak si povede v tuzemském prsotředí.

A v čem je tento projekt unikátní? Kromě spojení vizuálních choutek s naším oblíbeným žánrem je to jistě i technická stránka, kdy má čtenář volbu, zda si audio přílohu stáhne z oficiálních webových stránek publikace nebo komiks spojí prostřednictvím smartphonu s aplikací vytvořenou přímo pro potřeby knihy. V případě propojení s telefonem pak bude znít audio výstup simultánně s četbou. Bez zajímavosti také není participace Tomáše Hanáka, Agáty Prachařové nebo Elizavety Shvachko, kteří při pořizování fotografií propůjčí projektu své tváře.

Vedle samotné knihy je v plánu i výstava vybraných snímků společně se křtem knihy a release párty 6. prosince v pražském klubu Zephyr. Vstupné je zdarma. Níže se můžete podívat na několik fotografií z přípravy projektu.

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná