U-God na posledním Wu albu chyběl. Chystá biografii a mixtape s DJ Green Lanternem

Kdo hledal na letošním albu The Saga Continues od Wu-Tang Clanu U-Godovy řádky, nedočkal se. Lamont Jody Hawkins podal na konci roku 2016 na zbytek klanu žalobu kvůli údajně nevyplaceným penězům za koncertování a reprodukování Wu-Tang songů v posledních šesti letech. Jablkem sváru se měl stát i nevyplacený podíl z dražby raritního Wu alba, které zakoupil Martin Shkreli za "několik milionů". U-God žádal v rámci žaloby miliony. Přijde z jeho strany kromě žalob i nějaká ta hudba?

 
Wu-Tang Clan není zrovna moc soudržný už delší dobu, v případě U-Goda jde ale o problém já versus ostatní. Když Wu-Tang Clan dražil v roce 2015 své raritní album Once Upon a Time In Shaolin, vyrobené pouze v jednom originálním provedení, koupil ho kontroverzní podnikatel v lékařském průmyslu Martin Shkreli. Fans se z transakce, kterou provedl jeden z nejnenáviděnějších mužů v Americe, nemohli vzpamatovat. I některým členům klanu byl tenhle obchod proti srsti.
 
U-God se chce v rámci žaloby, kterou podal podle magazínu Pitchfork na RZA a zbytek kapely na konci listopadu 2016, soudit o svůj podíl z rozporuplné dražby. Kromě toho tvrdí, že v posledních šesti letech nedostal vyplacen svůj podíl z tantiémů kapely a celkově žaloval klan o částku ve výši 2,5 milionu dolarů. Není tak divu, že jeho sloky na letošní desce klanu The Saga Continues hledali posluchači marně.
 
Na druhou stranu ale U-God jen nesedí u svého právníka a nečeká na verdikt poroty. Momentálně pracuje na biografické knize s názvem  RAW: My Journey Into The Wu-Tang, jež by měla vyjít na jaře příštího roku. „Je čas sepsat nejen moje dědictví, ale i každodenní příběh všech devíti špinavců - kteří se snažili hustlit a přežít v urbální džungli New Yorku. A jak se to všechno změnilo v něco většího, než jsme si dokázali představit," řekl ve svém prohlášení na stránkách vydavatele.
 
Pokud není literatura vaším zdrojem inspirace, nebo byste vzhledem k výše zmíněným okolnostem postrádali důvod U-Godově jeho výpovědi věřit, v průběhu sezóny 2018 by se měl Golden Arms přihlásit s mixtapem Bring Back God II, na němž by měl hostovat DJ Green Lantern a vydání se plánuje na 2. únor. 
 
Můžete si zatím poslechnout Lanternův remix U-Godovy pecky Fire z alba The Keynote Speaker z roku 2013. I sem přispěli featuringem Method Man a Scotty Wotty.
 
 
Zdroje: hiphopdx.com, pitchfork.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná