Tribut Nině Simone podporují také Pharoahe Monch a Skyzoo

Nina Simone patří mezi největší dětské i tvůrčí idoly dnešních rapových umělců. Ostatně ani náš magazín nepíše o kultovním přínosu americké zpěvačky, textařky a pianistky poprvé. Protože je tvorba Niny Simone dodnes bohatým zdrojem inspirace pro samplující beatmakery, rozhodli se jihoafričtí producenti Mizi Mtshali a Nyambz připravit nahrávku poskládanou výhradně z ústřižků jejích písní.

 
Kromě producentského dua figuruje v sestavě též zambijský MC Zubz, jehož se rozhodli Mizi s Inyamboem oslovit. Poslech diskografie jedné z největších představitelek amerického soulu, jazzu a gospelu, výběr samplů a práce na samotné nahrávce zabraly autorům celkem tři roky. Výsledkem by se pak měl v budoucnu stát nosič "Last Letter to Nina: A Tribute To The High Priestess of Soul". 
 
"Můj pohled na svět ovlivnila Nina Simone víc než cokoli dalšího," cituje Zubzovo vyjádření k chystané nahrávce server 2dopeboyz.com. "Upřímnost jejího hlasu, přitažlivost jejích koncertních nahrávek, to všechno přispívá k tomu, co mě formuje jako rappera i jako člověka. Umělci jako Nina, jsou jedineční. Vzdát hold silnému duchu, jaký měla ona, je pro mě jako pro umělce povinnost. Pokud jde o tribut, byl to společný nápad, který zažehli Mizi a Inyambo," vysvětluje důvodu vzniku nahrávky. 
 
Chystaný projekt zatím nemá stanovené datum vydání, přesto se autoři rozhodli s informací vypustit i první dvě (slibné) ukázky. Pro píseň "Hold it" padl za oběť sampl z Nininy skladby "Chain Gang (Work Song)" a pecku "Doctor Goodlungs" podle "Funkier Than A Mosquito's Tweeter" doplnili zkušení veteráni Pharoahe Monch a Skyzoo. Prohlédnout si můžete také geniálně zpracovaný artwork.
 
 
 
 
Zdroje: 2dopeboyz.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná