Talib Kweli se v listopadu vrátí s druhou nahrávkou, tentokrát bez Stylese P

Talib Kweli se naposledy připomněl v roce 2015 sólovou deskou Fuck the Money, letos v dubnu pak EP Seven, jež natočil s dlouholetým parťákem Stylesem P. Hlava Javotti Media se v roce 2017 přihlásí o vaší pozornost ještě jednou, neboť na listopad chystá album Radio Scilence a podle vydaných singlů nebude ani tentokrát nouze o charakteristickou alchymii staré a nové školy.

 
Kweli své osmé studiové LP sliboval poprvé již krátce po vydání desky Fuck the Money v roce 2015. Jeho label Javotti Media konečně upřesnil termín vydání desky a zveřejnil i tracklist a povedený cover, na němž není bez zajímavosti, že jej zpracoval Jerome Lagarrigue, autor obalu Talibova asi nejzásadnějšího releasu Train of Thought z roku 2000.
 
 
V posledních měsících se posluchač dočkali celkem dvou singlů, jež desku doprovázejí. Asi nejvýraznějším je věc Heads Up Eyes Open s featuringem od Rick Rosse a Yummy Bingham, kterou produkoval J Rhodes
 
 
Jako tematicky nejzajímavější se ale jeví příběhová skladba She's My Hero, jež je věnována čtrnáctileté Breshe Meadows, jež v letošním roce čelila v Ohiu soudnímu stíhání za to, že v roce 2016 zastřelila svého otce poté, co byla ona a její rodina opakovaně vystavována domácímu násilí. 
 
 
„Bez ohledu na to, co si myslíte o tomhle konkrétním případu, jestli to berete tak, že to byla sebeobrana, domácí násilí. Nebo že nebyla duševně v pořádku, nebo cokoli dalšího, pro mě to je ukázka toho, proč musíme dělat víc pro ochranu našich dětí. Naše děti by nikdy neměly zakusit podobnou volbu. V Breshiině mladé tváři vidím moje vlastní děti, a rád bych vyzdvihnul jejich hlasy, jak můžu," stojí v prohlášení k samotnému singlu, který produkoval Oh No.
 
Poslední ochutnávka Let It Roll je k dispozici uživatelům iTunes. Vedle výše zmíněného Rick Rosse se jako hosté na releasu dále objeví Anderson .Paak, Bilal, BJ The Chicago Kid, Alchemist, Waka Flocka, Niko Is, Amadeus, Jay Electronica, Robert Glasper a další, jak dokládá tracklist o jedenácti porcích pod článkem.
 
Album Talib Kweli - Radio Scilence vyjde 17. listopadu. 
 
Tracklist
01 “The Magic Hour”
02 “Traveling Light” f. Anderson .Paak
03 “All of Us” f. Jay Electronica & Yummy Bingham
04 “She’s My Hero”
05 “Chips” f. Waka Flocka
06 “Knockturnal”
07 “Radio Silence” f. Amber Coffman& Myka 9
08 “The One I Love” f. BJ the Chicago Kid
09 “Heads Up Eyes Open” f. Rick Ross & Yummy Bingham
10 “Let It Roll”
11 “Write at Home” f. Datcha, Bilal & Robert Glasper
 
Zdroje: 2dopeboyz.com, djbooth.net, brooklynvegan.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná