Synusojda Druhé strany dostává již zřetelnou podobu

Při poslechu projektu Tona S. a Beyuze „Návraty“, mě napadla myšlenka, že přestože mě obsah jejich práce bavil nesmírně, pod pojmem „slovenské návraty roku 2014“ si představím prostě více rapové duo z Petržalky. Miky Mora a Moloch Vlavo jsou tvůrci notoricky známého uskupení Druhá Strana, které se však roku 2007 rozpadlo. Jenže pouliční rap, jehož výpovědní hodnota se zabývá tou panelovou džunglí, kde jedinec bojuje o holý život, je zpět. Možná s trochu novým zvukem a lehčí inovací, ale kdo si dnes může dovolit nejít alespoň trochu s dobou?

Vznik DS se datuje kolem roku 1998. Od té doby toho autoři zažili nemálo. Máme tu EP z roku 2004 Zápalka, v roce 2006 album Výpoveď otom čojetu viděť a nebo o rok později Duo, které získalo platinovou desku za prodej. Kluci si však vedli obstojně i na sólové dráze. Moloch Vlavo má za sebou materiály tipu Mikrofón je ručná zbraň či Komandant pre hudbu zdola. Pod novým pseudonymem Denisovan vydal loňského roku EP 5ržalske melodie. Miky Mora zaznamenal úspěch s deskou Moratón z roku 2006, v roce 2008 20.08 už nezapůsobilo tolik, jako dílo předešlé. Po odmlce se objevil ve spojení s Peterem Pannem a výsledkem byly Rep Vol. 1 a 2.

Rok 2014 se ponese ve znamení comebacku, který předcházel slovenský remake seriálu „Game of thrones“ (Hra o trůny), kde se Moloch pustil do mediální války s Rytmusem. Aférka tak nějak vyprchala do zapomnění a ve výsledku mohou oba brát svou angažovanost jako dobrý marketingový tah na potencionální posluchače a odběratele jejich nosičů. My se můžeme těšit na nové album Druhé Strany, které ponese název „Synusojda“, která bude obsahovat více jak hodinový materiál. 18 stop čistého rapu od Molocha a Mory s hosty pouze na produkcích bude servírován již koncem tohoto měsíce. Čekej beaty od Mike Trafika, Petera Panna, Hajtkoviče, Kebara, Oskara Rózsy, Lavaganceho, a ABE Beats. My ti ještě odtajníme, jak bude vypadat cover a tracklist.

Tracklist:

01. Synusojda
02. Čo si jak
03. Jednou nohou
04. Los konfidenstos
05. Všetko sa ti...
06. Muchy
07. Boli sme tu
08. Oči
09. Tí čo sa nehrajú
10. Splnená túžba
11. Stará škola
12. V hlave
13. Svätý pokoj
14. Dáme ešte
15. Lieky
16. Podstata 
17. Do huby
18. Fet

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná