Strespez spoléhá na produkci Kennyho Rougha. Mikrofon si ale ohlídá sám

Koncem loňského roku jsme psali o mladé slovenské krvi užívající jméno Strespez. Tehdy jsme se jsme se věnovali jeho singlu z chystaného EP "Po rokoch", který produkoval Kenny Rough, a jež sliboval autor vydat o něco dříve. Ironie osudu, že zpoždění málem začalo ladit s podtitulem nahrávky? Kdepak. Přece jen první krůčky napříč rapovým žánrem představují možná největší výzvu v celé následující kariéře, proto ti, kteří čekali na svěží vítr ve slovenských plachtách, museli čekat téměř celý další rok.

 
Strespez dává svým přístupem najevo nemalé ambice a jsem přesvědčen, že autorovi uslyšíme i v případě, že by jeho debutová nahrávka zapadla. Že si to chce Strespez oddřít sám, je bez diskuze - za mikrofonem hostuje pouze vokál Dominiky Zdražilové. Kde naopak autor cítil, že bude potřeba vytáhnout zajímavější karty, je produkce. Tam zaúřadovali vedle Kennyho Rougha, jehož pozorné ucho má na starosti i celý mix a mastering, také HomieBeats, Matej Straka, Winstead, Nazor nebo ODD
 
"EP sa nenesie v klasickom rapovom duchu, ale skôr experimentuje so živými nástrojmi a mieša rap s rockovými prvkami mixnuté do moderného zvuku," stojí v tiskové zprávě a mám pocit, že v tomto popisu jsou obsaženy snad všechny možné hudebními směry, do nichž může rapující hudebník své album zaháčkovat. Uvidíme, jak si Strespez s celým záměrem poradí na malém hřišti o devíti brankách.
 
 
Ještě před vydáním autor nahazuje jednozáběrovku v produkci Ja Som Hip Hop ke skladbě "Rapohovor". I zde autor využil autor produkce Kennyho Rougha, byť její nálada může těžko konkurovat procítěnému motivu loňského pilotního singlu "Po rokoch".
 
EP "Strespaz - Po rokoch" vychází 7. prosince a objednat si jej můžete prostřednictvím eshopu rukahore.sk. Cover a tracklist můžete testovat níže.
 
Zdroje: tisková zpráva

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná