Sifon se nakrátko odloučí od WWW. Na řadě je jeho sólový debut

„Skinhead řetězy haraší. Myslí, že bábu postraší. Bába holi napřahuje, holou lebku prošacuje." Oproti tomu, jak civilní byly začátky pražských Wéwéwéček v devadesátých letech, je až neuvěřitelné, v jak alternativní a jedinečný projekt postupem času jejich tvorba vykrystalizovala. O slovo nyní žádá mozek celého počinu - Sifon, který maká na svém prvním sólu.

 
Samotní WWW mají za sebou tři úspěšná alba "Neurobeat", "Tanec sekyr", která si odnesla nominaci na ocenění Anděl a desku "Atomová včela" z roku 2013. Nemalou zásluhu, pokud ne převážnou, měl na jejich konečné podobě především Sifon, o jehož hudebních postupech si budou vyprávět ještě tři generace po nás. We Want Words bylo však přece jen trochu sirší propojení s dalšími umělci, fungujícími především mimo sféry konvenčního hip hopu. Ať se jedná o zpěvačku Milesu či texty a malby Lubomíra Typlta.
 
Posluchači WWW pozitivní jistě uvítají informaci, že Sifon momentálně připravuje své první sólové experimentální LP s názvem "Siphon", které vychází 16. června pod BiggBoss a nabídne celkem šedesát minut instrumentální exhibice ve dvanácti stopách. Bez zajímavosti není také fakt, že chystaný nosič vyjde ve formě CD, vinylu i digitálního releasu a doprovodný cover má tentokrát na starosti nikoli Lubomír Typlt ale taktéž uznávaná postava tuzemské vizuální tvorby Vladimir 518. Na datum releasu je pak zároveň stanoven i křest "Siphonu", který proběhne v klubu Neone.
 
 
Zdroj: tisková zpráva; zdroj obrázku: facebook.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná