Sága pokračuje, říká RZA a oznamuje nové album Wu-Tang Clanu

Když název singlu nese jména Method Man, Raekwon, Inspectah Deck, Masta Killa a Redman, je to novina, u které posluchač při nejmenším zpozorní. Tahle tonáž je již totiž dost velká, aby jazyk na vahách směřoval k variantě: nové Wu-Tang album. O čem fanoušci v posledních čtyřiadvaceti hodinách polemizovali, se v říjnu stane skutečností. Wu-Tang Clan se vrátí s novým projektem.

Singl People Say, jenž dali dohromady čtyři v úvodu zmíněné elementy s "externím členem" Redmanem, zavdal podnět k diskuzím, zda máme čekat nové Wu album. RZA nenechal fanoušky dlouho na pochybách a již druhý den vydal tiskovou zprávu, že nové album dorazí 13. října a ponese název The Saga Continues
 
Oznámení zdobí také nejednoznačná informace, podle níž bude výkonným producentem tradičně RZA a "řemeslnou" prací bude pověřen DJ Mathematics. „Mathematics měl po léta nápad dát dohromady muzikantský kousek s využitím moderního a legendárního vybavení jako ASR10 s příspěvky členů Wu-Tang Clanu a dalších prominentních MCs. Spolu s The Saga Continues stvořil své mistrovské dílo. Pro nás v šestatřiceti komnatách je čest pracovat s Mathem na tomto uměleckém kousku," stojí v oznámení na stránkách 2dopeboyz.com, kde nechybí Digitalova signatura.
 
Na jednu stranu se jedná (vzhledem k Mathematicsovým schopnostem) o dobrou zprávu, na druhou stranu neodpovídá na otázku, do jaké míry bude na albu zastoupena jeho produkce a na kolik mu bude RZA koukat pod prsty. Bude se tedy pracovat výhradně se samply a tradičními postupy nebo se budou hledat nové hudební cesty jako na A Better Tomorrow? Ani sebelepší upřesnění však nepřinese odpověď na to, co stejně vypátráme až s datem vydání - výslednou kvalitu alba. 
 
Oznámení nového dítka z dílny Wu-Tang není celkově taková sláva jako před dvěma dekádami, když se posluchači tetelili blahem nad čerstvým dvojalbem Forever. I když zatím poslední deska A Better Tomorrow z roku 2014 v hledáčku kritiků a posluchačů s odřenýma ušima obstála, kultovní rapové těleso za sebou celkem nedůstojně zavřelo bránu již v roce 2007 s albem 8 Diagrams. Díky Mathematicsovi a zatím namíchané konstelaci hvězd v singlu People Say (na který jsme nuceni přiložit jen neoficiální odkaz) ale mají fanoušci důvod v The Saga Continues věřit.
 
 
Zdroje: 2dopebyoz.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná