Rok 2012 patřil dvěma značkám

A těmi jsou, resp. byly Strange Music a Top Dawg Ent. Navíc nechybělo moc a mohlo jít v podstatě o jedno a to samé, ale potom přišla nabídka od Interscope a TDE šli tam. A proč zrovna tihle a ne jiní? Řekl bych, že vydali dostatek materiálu a zároveň udrželi určitou úroveň kvality, což se jiným (MMG) tak moc nepodařilo. Teď se ale podíváme, co pro nás chystají na tento rok.

U TDE vyšla trojice alb a všechny se právem dostaly do žebříčků nejlepších alb roku. Snad jen Ab-Soulovo Control System by si zasloužilo více pozornosti, kterou nedostalo, protože nevyprodukovalo žádný "hit". Nic nevydal přehlížený Jay Rock a pokud by se pokračovalo v zavedeném schématu, tak další album by mělo být to jeho, ale spolu s Kendrickem nemá nic ohlášeno. Jay Rock své další dvě alba vydá ještě u Strange Music. To Schoolboy Q už v létě prohlásil, že pracuje na prvním albu pro Interscope. Na konci roku prozradil název, Oxymoron, spolu s informací, že na albu se ukážou jak kolegové z Black Hippy tak ASAP Rocky a Danny Brown. Zárukou kvality by mělo být to, jak vysoko nastavil laťku Kendrick s good kid, m.A.A.d city a všichni víme, jak jsou mezi sebou v Black Hippy soutěživí.

Nejblíže k vydání má Unit 6, což je projekt, na kterém Ab-Soul pracuje se zpěvákem a producentem JMSN (čti jako název známé irské whiskey). Dokonce už vyšel první singl a je to něco dost jiného, než Control System. Album má vyjít v únoru, což je za rohem.

To u Strange Music toho mají naplánováno více už teď, ale to je zapříčiněno i tím, že mají několikrát větší soupisku. Včera (29. ledna) vyšlo Take Me To Your Speakers, což je instrumentální verze loňského alba od ¡MAYDAY!, na které už zítra (31. ledna) naváže Wrekonize sólo mixtapem The Rooftops. Wrekonize má v květnu vydat EP a ¡Mayday! v červenci své druhé album Believers. To ale předbíhám, protože u Strange to mají všechno naplánované už od začátku roku. Začne to Brotha Lynch Hung s Mannibalector, posledním dílem temné trilogie u Strange. 5. února se můžete těšit na pořádnej nářez. Jestli nevěříte, tak pro vás mám video Meat Cleaver a taky novinku Krocadil. Začátek února má tedy Hung a konec zase Kutt Calhoun. Šestadvacátého vyjde Black Gold. Tohle je dvojice alb, která je nejbíž a má datum vydání jisté.

Tech N9ne měl album Something Else vydat už v březnu, ale posouvá se na konec května. Až na září má další album naplánované Prozak a mezi tím vyjdou alba od Ces Cru, Prozaka (We All Fall Down), Krizze Kalika (Son of Sam), Stevieho Stonea (Two Birds, One Stone), zmíněných ¡MAYDAY! a taky Rittzův debut The Life and Times of Jonny Valiant, což je asi nejočekávanější album od Strange. Už jen pro to, že to bude jeho první plnohodnotné album a to většinou určuje zbytek kariéry. Minulý týden jej dokončil, takže do 16. dubna je dost času na přípravu vydání. Na závěr výlet do devadesátých let s Ces Cru a singlem z alba Constant Energy Struggle. To vyjde 26. března.

RingMan - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná