Red Bull Music Academy cílí svou kampaň i na hip-hopové producenty, které učí velikáni

Všichni známe ty počátky, kdy v pokojíčku za asistence svého počítače a levného MPC vyťukáváš rytmus ve snaze napodobit své slavné idoly. Po čase dostaneš i ty svůj vlastní rukopis, ale talent není v dnešní době ještě zaručeným předpokladem k úspěchu. Každý se musí chopit své šance, protože nestojí na každém rohu, a chytit ji pořádně za pačesy. A proč nevyužít toho, že by váš potenciál mohla obohatit ta největší zvířata ze světa hip-hopu? Právě pro všechny, kteří nechtějí jen brečet v lokálním rybníce, je zaměřen projekt Red Bull Music Academy.

Red Bull Music Academy je multižánrovým projektem, který má ve světě již obrovské jméno. Mezi námi se vyskytuje již od roku 1998 a rozhodně se nejedná o akci plnou jen hipsterské muziky a techna. Pojďme nahlédnout do minulosti a jasnými stopami si dokázat, že tento projekt má podporu tváří, na kterých nejeden z nás vyrůstal a dospět přitom k faktu, že by mohl náš samostatný umělecký um obohatit, ve vás prostě vyvolá blažený orgasmus. Kdo by nechtěl převzít trochu těch zkušenosti od lidí jako DJ Premier, ASAP Rocky, Wu-Tang nebo Mobb Deep.

Osmnáctý ročník se nevyhne ani České republice, a není nic jednoduššího, než si stáhnout na stránkách Red Bull Music Academy formulář a vyplněný ho poslat spolu s CD obsahujícím tvou tvorbu. Snahou organizátorů je především propojit mezi sebou kreativní umělce napříč žánry a generacemi. A každý logicky myslící jedinec ví, že všeobecný rozhled dá jeho hudbě zcela jiný rozměr, než kdyby se plácal na jednolitém rybníce. Letos se Red Bull Music Academy přesouvá po New Yorku, Tokiu a Paříži do Montrealu a oslava to bude vskutku gigantických rozměrů. Podobnou atmosféru můžeš zažít i u nás, neboť dvě RBMA Club Nights se uskuteční v Brně a Ostravě. Přijeď se podívat na kvalitu mezinárodní i lokální a za pomocí workshopů se slavnými a zkušenými tvářemi obohatit své schopnosti a třeba za pár let si vyměnit role. Je nadmíru jasné, že by se mohlo jednat o vhozenou rukavici do ringu pro tváře jako Inphy, Kubake, Renk, Dala, J-Bez, Willy Winic a další. Napadá vás v současné době větší výzva, jakou by mohl producent přijmout? Vždyť minulý rok nepohrdli možnosti vyplnit formulář například Grizzly, Kenny Rought, Petijee nebo Nobodylisten.

Red Bull Music Academy láká hudební tváře ze všech koutů světa, kteří mají talentům co nabídnout. Kdo by se nechtěl učit například od londýnského krále grimu Skepty, který je členem legendárních Rool Deep? Britský velikán má talentu na rozdávání a naslouchajícím může pomoci s v získání jedinečné dynamiky, práce s textem i dechem. Přítomen byl z našich luhů a hájů například i funkční veterán Vec, který se objevil na setkání v Berlíně v roce 1999. Za velkou louží byl přítomen během semináře v New Yorku slavný MC ASAP Rocky, který vyprávěl své poutavé příběhy o svém dětství v Harlemu a Bronxu, které pak promítal i ve svých textech.

Producenty však zajímá především hudba, proto je dobré si připomenout, od koho se mohli účastníci učit v minulosti. Tím největším jménem je nepochybně asi DJ Premier, který v roce 2007 v rozhovoru pro Red Bull nevzpomínal jen na svou kapelu Gang Starr, nýbrž otevřel všem svou mysl a přiznal, co ho nejvíce inspiruje a jak jeho díla vznikají. Přiučit se od velikánů je přeci obrovským plusem, jenž vás posune o několik levelů kupředu, a kterým by se samostudium nikdy nevyrovnalo. Dalším produkčním králem, který se o své schopnosti podělil s publikem, byl třeba člen legendárních Tribe Called Quest alias Q-Tip.  Tento všemi obdivovaný talent v průběhu devadesátých let položil základní kameny, na kterých staví jeho kolegové dodnes. 

Za těch sedmnáct předešlých ročníků bylo v Red Bull Music Academy hip-hopu požehnaně a přítomni byli například i Rakim, El-P, MF Doom, Roots Manuva, Bun B, Black Milk, Madlib, Sway a mnoho dalších. Není nutné si tu hrát na chladné, že vás tahle jména nedostala do bodu varu a nebyla by pro vás obrovská čest, je jen spatřit naživo, natož s nimi rozebrat hudbu a podstatu do poslední noty. Znovu stojí za připomenutí, že stačí jen vyslat směrem k Red Bull Music Academy vyplněný formulář a na CD svou tvorbu. Když se nad tím zamyslíte, tak splnění snu je v tomto případě tak jednoduché…

Informace a formulář na přihlášení do Red Bull Music Academy

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná