Na jaké desky se ještě můžeme těšit do konce roku, aneb Češi v akci

Nepřipadá vám, že naši tuzemští rappeři (až na výjimky) se řídí po vzoru komunistických pětiletek? Termíny jsou to, co v Čechách hoří více než vypalovačky nelegálních kopií a mnohdy laxnost interpretů tahá nejednoho posluchače za nos. Není tedy na škodu si připomenout, co nás v druhé polovině roku má čekat a třeba i nemine, a nebo na co čekáme a do silvestra se nedočkáme. Není toho málo, ale opět opakujeme, „ach ty termíny“.

La4 & DJ Wich

La4 & DJ Wich není kolabo, které by bylo našemu publiku neznámé. Máňa sypal produkce už kolem milénia a Láva tehdy čestně sekundoval Indymu, aby potvrdil že ne nadarmo jsou „My tři“. Léta plynou, ale pevné svazky fellácké čas neodvane, a tak tu máme i tento rok plánované propojení, které má být rovnou ve formě celého alba. Název, tracklist, hosté a cover je zatím neznámý, ale v rámci marketingu nám bude jistě včas odtajněn. Venku jsou už nějaké ty singly s hosty jako Martin Svátek, Refew či Separ. Podle zpráv z kuloáru jsem zaslechl, že prý už v září, ale pšš…

Ektor - Detektor

Velmi silný hráč ve hře, který možná časem zapláče nad svou suverenitou, která je větší než ta Sachy Barona Cohena. Skvělá flow, která je vždy položena do dobrého podmazu. Tetris 2 nebude nejspíše díky vzájemným osobním problémům aktérů na pořadu dne, ale v platnost nejspíše vzejde Detektor, o kterém se spekuluje již dva roky. Naplánováno údajně na letošní rok, nechme se překvapit, zda Ektor tracklist dokreslí do finálu. Velkým překvapením by bylo, kdyby se na něm neobjevil Separ.

Marpo - Best Of

Možná by mě mohlo udivovat, že při jeho show nedospěla jeho fyzická schránka ještě k samovznícení, nicméně jeho comeback byl velmi kladně přijat a deska R!OT opěvována ze všech stran, což potvrdil křest v Lucerně. Do roka a do dne chce vůdce Trouble Gangu pozvednout laťku ještě výše, vyprodat SaSaZu ku příležitosti svého Best Of. Datum 30. září známe, tak uvidíme, které skladby z jeho repertoáru jsou natolik legendární, že po nich šáhne na svou rekapitulaci.

DTonate

Kde jsou ty časy, kdy se zvukem repráků linuly hymny typu: MC Yakub a DJ DTonate jsou profesionálové. Ano, odpovím si sám – nenávratně pryč. Tehdy se psal tuším rok 2004 a bylo to víceméně poslední slovo, které DTonate vydal, když nebudu počítat Blind Deaf Sampler. Nelze říct, že bychom o jednom z nejnadanějších českých producentů vůbec neslyšeli, ale na jeho desku si počkáme snad jen deset let. Tedy podle prognóz. Snad už nám tedy vyrostl natolik, že se odváží jít s kůží na trh. 

James Cole - Panopticon

Muž tisíce a jedné umělecké altertváře, který jednou svou něžností připluje na vlnách jako Kapitán láska, podruhé se probudí plný halucinací ve třetím patře nebo plave po dně oceánu jako Moby Dick. James Cole patří k nejzajímavějším lyrikům naší scény a uvidíme, co nám nabídne letos. Podle prognóz samotného autora by chtěl na svět přivést dalšího potomka své diskografie Panaopticon. Průkopník a člen legendárních K.O. kru, Super Croo či projektu Orikoule je většinou dochvilný. Co je však záhadou, jaký obrys další projekt mít bude. Jelikož je kryt za nejčastěji využívaným nickem, hádám že plný kosmických reakcí. 

Další desky, které by letos mohly skončit na prodejních pultech:

Led´n´ice – O krok vedle
MC Gey & DJ Fatte - Opičí král vrací úder
DJ Opia – Filmtape
David Steel – Scorpion
Schyzo – Stavy
Papa Finy – Vexlák
El Nino – La Vida Loca
DSTFRS – Obscuro
Marat – Mars (září)
Severská dvojka (UL Farma) – Přidej se k nám 
El Marón (MW) – Doktor Smrt (září)
Tom Malár – MALAR&B (29. srpna)
Jimmy Dickson – Konzillier
Viktor Sheen – Level UP (EP)
 
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

joe120000
  • joe120000
  • 00.33 dne 31.01.2016

https://www.youtube.com/watch?v=w3_hEZTiLJo Celý album Schyzo Phrenick and krusty album stavy vyšlo to v 30.1.2016 + downloading albumu http://ulozto.cz/xALJ4ztn/schyzo-stavy-mixtape-2016-rar

VaLiBuk
  • VaLiBuk
  • 13.25 dne 04.08.2014

Nejvíc se těším na L4vora :-)

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná