Na eLZhiho nové LP nebudeme čekat další polovinu dekády. V roce 2018 se spojí s Khrysisem

Co Jamla Records řídí, dobře řídí. Minimálně v roce 2017 vydala několik projektů, jež stojí za pozornost. Jmenujme například skvělé LP Laila's Wisdom, jež vydala Rapsody, nebo debut ani ne plnoletého Ruebena Vincenta, jehož album Meyer's Park řadím mezi černé koně loňské sezóny. V té letošní se bude pro změnu angažovat zakládající člen Slum Village.

 
ELZhi v roce 2016 vydal album Lead Poison. Tomu předcházela více než pětiletá pomlka od jeho alba Elmatic z roku 2011. Na další kousek ze šuplíku Jasona Powerse naštěstí nebudeme čekat další pět let. V roce 2018 se zakládající člen Slum Village spojí s adresou Jamla Records, konkrétně s jejím producentem Khrysisem.
 
Producent ze Severní Karolíny je známý hlavně spoluprací s hráči ze svého domácího labelu. V loňském roce přispěl svou produkcí na alba výše zmíněné Rapsody i Ruebena Vincenta. V minulosti spolupracoval například s Jean Graeovou či Mastou Acem. Jeho produkce se vyznačuje samplováním, hojně dokreslovaným dalšími hudebními nástroji a špinvými bubny.
 
Khrysis začal s produkcí ještě coby teenager. Měl k tomu dobré podmínky v podobě obrovské sbírky jazzu, kterou měl doma na audio kazetách jeho otec. S pomocí duálního kazetového přehrávače pak tvořil první mixy. Později se na Universitě Severní Karolíny setkal s rapperem Chaundonem, jenž ho představil 9th Wonderovi - dalšímu významnému producentovi ze Severní Karolíny, jenž se posléze stal jeho mecenášem. Spolu později působili v kolektivu The Justus League.
 
Kolabo album ELZhiho a Khrysise by mělo dorazit někdy v letošním roce.
 
 
Zdroje: allmusic.com, 2dopeboyz.com, zdroj obrázku: missinfo.tv

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná