Kulaté výročí od založení Československa nezůstalo bez odezvy ani v rapu

Dvě země v srdci Evropy v neděli vzpomínají na okamžik, kdy se vymanily z područí Habsburků a začaly tvořit vlastní historii. Přestože už každá kope sama za sebe, pojí je mnohé. Máme k sobě blíž, než si někteří vlastně myslí a to pouto je silná i dnes. Rap jako žánr dokáže vždy obratem reagovat na vše, proto i toto kulaté výroční nezůstalo bez odezvy.

O skladbu „Pohled“ se postaral Dekret, který již delší dobu pracuje na svém EP „Noční Provoz“. Výsledkem je pietní věc, která poukazuje v beatu od Fosco Almy na hrdost a vlastenectví. „EP Noční provoz zůstává otevřené. Vyjde, jistě, věci jsou opět v procesu, termín je v dohlednu, ale datum ode mě slyšet nechtějte. Až přijde ten čas, dozvíte se to. Aktuálně jsou venku 3 singly, další jsou nahrané, něco chci přetočit.. Nejsem autotune mc, těžko budu trendy, nebo jak se říká dnes – v trendech, mám jiné příjmy, než je hudba, netlačí mě nic, dál to budu dělat podle sebe. Zůstaňte naladěni,“ nechal se slyšet Dekret.

Budeme doufat, že autor této skladby nás nenechá čekat na celý artikl tak dlouho, jako jsme čekali na výročí založení Československa, ale rozhodně nad ním hůl nelámeme. Termíny jsou něco, co tuzemským tvářím příliš nevoní, ale většinou jsme se dočkali vždycky a sliby nebyly jen plané.

„Já vím, dávám si na čas, ale nikdy pro mě nebyla nejdůležitější kvantita. Mnohem větší váhu pro mě má určitá forma sdělení. Nepotřebuju být trendy, ale mám potřebu se vyjadřovat k aktuálním tématům. Skladba Pohled není jen připomínka výročí 100 let od vzniku naší země, zároveň přemýšlím nad tím, proč má dnes s nějakou národní hrdostí a láskou k vlasti tolik lidí problém. Člověk je pyšný na to, odkud je, na rodinu, přátele, kulturu, historii a bývá za to nazýván extrémistou. To všechno pak nesmyslně podtrhují všechny ty –ismy – fašismus, rasismus, šovinismus. Tyhle škatule jsou mi cizí, nic z toho nemá spojitost s láskou k Čechám, Československu. Obdivovat Kubiše a Gabčíka a zároveň hajlovat by byla slušná schizofrenie,“ dodává Dekret.

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná