Kanye West přisviští s albem SWISH už za měsíc

Člověk míní, život mění. Kanyeho sedmá sólovka měla původně vyjít už v půlce roku 2014, tedy ani ne dvanáct měsíců po té předchozí, Yeezus. V roce 2014 nakonec vyšel jen první singl a loni se k němu přidaly další dva, každý z nich řádně odlišný. Minulý rok taky došlo ke změně názvu desky ze So Help He God na SWISH. Kanye si nebyl jistý ani tímhle názvem, ale ve finále u něj zůstalo.

Víme to proto, že Kanye se zase po nějaké době přihlásil na svůj twitterový účet a suše světu sdělil: "Swish February 11 16". Do data vydání tedy zbývá skoro přesně měsíc. Co můžeme od alba čekat?

Bude toho hodně. Z dostupného materiálu se zdá, že Kanye bude hodně experimentovat. Ale ne ve stejném smyslu jako minule na albu Yeezus. Opět se bude držet podobného stylu, jak je slyšet na Wolves se Siou v Vicem Mensou, All Day nebo novoroční Facts. Na druhou stranu se nevzdává ani samplů a soulového zvuku, který nám servíroval na prvních třech deskách. Předvedl to na Only One a teď znovu na dvojici novinek. Nebo spíš jedné a půl. Na svém soundcloudu (ano Kanye má soundcloud) totiž zveřejnil track Real Friends, na kterém jej doprovází Ty Dolla $ign, aby jej následně smazal. Naštěstí netrvalo dlouho a objevil se tam znovu (mezitím znovu smazán a nahrán a smazán), tentokrát ve zvukové kvalitě, kterou Kanye konečně považoval za perfektní reprezentativní. Jako producent je podepsán sám Kanye, samplování měli na starost Frank Dukes a Boi-1da.

A co ta druhá část, resp. polovina navíc? Ta se jmenuje No More Parties in LA a při poslechu musí zaplesat srdce každého fanouška hip-hopu. Stačí totiž říct, že několik samplů dohromady skvěle namíchal Madlib. Třešničkou na dortu je pak hostující Kendrick Lamar, který je ale přerušen uprostřed své sloky. Na zbytek nebo možná ještě více nebudeme muset čekat dlouho. Podle tweetu Kim Kardashian Westové totiž dostaneme novou hudbu každý pátek. A to až do vydání alba. Bude to vypadat stejně jako G.O.O.D. Fridays přes šesti lety? V to všichni doufají, protože tehdy jsme dostali pecky, z nichž většina se nestihla ohrát.

Já věřím, že album se podaří a půjde o velkou pecku. Pusha T tak úspěšně zahájí nový rok v roli prezidenta GOOD Music. Od něj navíc víme, že na albu se možná neobjeví dříve vydané písně. Tak uvidíme, jak bude finální tracklist vypadat. Čekat na něj nebudeme tak dlouho. Poslechněte si i track Reaper, který produkoval zpěvačce Sie.

Věděli jste? Kanyeho a No I.D.ho dala dohromady Kanyeho matka Donda. Ona a No I.D.ho matka totiž byly kolegyně v chicagské škole. Kanyemu tehdy bylo 14 a No I.Dmu 19 a Donda po něm chtěla, aby jeho syna naučila dělat hudbu. Spousta z nás jí teď za to děkuje.

RingMan - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná