Jak bude ve zbytku 2014 vytížený Dj Premier?

Věřte nebo ne, ale hip hop bez Dje Premiera je nepředstavitelnou rovnicí už celé čtvrtstoletí. Zakladatele Gang Starr bych rozhodně netipoval na to, že by disponoval největší produktivitou a potencí ve hře, rok 2014 by ovšem měl mít vskutku nabitý. Dlouhodobě je jeho jméno spojováno s lidmi jako Mc Eiht, KRS-One, Jakk Forst, Pete Rock, Teflon, NYGz, Lady of Rage či Heather B, ovšem jak připomíná web DjPremierBlog.com, jen jimi to nekončí a pakliže bychom se letos dočkali alespoň poloviny z níže naťuknutých plánů, budeme se mít dobře. Pojďte si to spolu s námi projet.

1. Busta Rhymes a Preemo nahráli na startu roku 2011 dva songy, které stále čekají na své uplatnění. Jeden byl intrem a druhý nesl název "Return of the Boom Bap ´12". Oba nebudou chybět na "E.L.E. 2 (Extinction Level Event 2)" a pokud čekáte ničivé bomby, my také.
 
2. Těžkotonážní mistři jednodušších výkřiků M.O.P. v rozhovorech zmínili hned dva rozdělané projekty. Jedna deska má obsahovat Premierův beat a druhý nosič má být kolaboračním LP jen a pouze s jeho osobou! Aktuálně se přetřásá závěr roku 2014, ale víte jak to je u rapperů s těmi termíny. Roky nehrají žádnou roli. 
 
3. Dilated Peoples dostali podklad od Premiera v den narozenin Gurua. Jejich návrat "Directors of Photography" se stane realitou letos a my se pochopitelně těšíme jak malí Jardové.
 
4. Saigonovi produkoval zakladatel Year Round Records hned tři skladby (v jedné z nich figuruje Big Daddy Kane), jež se objeví na "The Greatest Story Never Rold Chapter 3: The Plabook". "Na tuto spolupráci jsem čekal celý život. Znamená to pro mě víc než společná věc s Jay-Zím," svěřil se Sai, jenž v minulosti hodně vytěžil z napojení na Just Blaze.
 
5. Joey Bada$$ už v Preemově společnosti zaskóroval pomocí "Unorthodox" a evidentně nešlo o poslední slovo. Existuje totiž i druhá věc, kterou si nová newyorská naděje a velký oblíbenec Dje Fattea šetří na své letošní debutové album “B4.Da.$$".
 
6. Jadakiss měl kontaktovat Premiera, aby mu něco poskytl na jeho nadcházející nahrávku "Top 5, Dead or Alive", o níž se mluví snad už od vylodění spojeneckých vojsk v Normandii.
 
7. Preemo má mít připravenou zvukovou stopu i pro Mastu Ace, který ale dosud nenahrál vokály. Jsme však přesvědčeni, že se tak v dalším průběhu roku 2014 stane a že dostaneme od lídra eMC věc, jež jen tak nezapadne.
 
8. Náš oblíbený "drobeček" Scarface z Geto Boys bude mít Premiera na svém blížícím se albu "Rooted". Texaský rapper pronesl, že na tento beat čekal od roku 1998, kdy s Gang Starr nahrával "Betrayal".
 
9. Immortal Technique se pyšní jednou premierovkou, jíž hodlá použít pro svůj počin "The Middle Passage", na něhož ale čekáme už roky. To, zda uzře povrch zemský ještě letos, si netroufáme odhadovat, nicméně této myšlence fandíme. 
 
10. Co by to bylo za pracovní seznam, kdyby v něm nefiguroval Blaq Poet ze Screwball. Oba protagonisté novou společnou skladbu potvrdili, ale žádné další podrobnosti zatím neprosákly.
 

11. Neúnavní Snowgoons plánují odhalení speciálního remixu, ve kterém se sejde nabušená sestava Termanology, Lil Fame, Sean P, Ruste Juxx, Justin Time & H. Stax, Papoose a Reks. Produkčně bude celému týmu velet samozřejmě Preemo.
 
12. Ohledně vzájemné výpomoci už spolu před časem mluvili také Preemo a Macklemore, jenž trávil nějaký čas v New Yorku. To, jestli je track již nahrán, netušíme, ale jsme optimisty a směle tipujeme, že si úzký spolupracovník Ryana Lewise na rozdíl od Kontrafaktu nepřál typickou devadesátkovou boom bap řež.
 
13. V létě 2013 se měla narodit i pecka pro dobře známý čtyřlístek Slaughterhouse. Výsledek nebude absentovat na příští desce a pokud se naplní očekávání, hiphopový svět se možná znovu zatřese.
 
14. S Lordem Finessem provázaní Slice-of-Spice Records slíbili remixové album D.I.T.C., které nabídne několik velikánů včetně Preema.
 
15. Venom a Preemo se opět potkali, tentokráte však nikoliv v remixu (pamatujete na "Vigilantes" s Blaq Poetem?), nýbrž v regulérní novince "Poison", která bude k mání na nadcházející desce "Overdrogues".
 
16. Track s jedním ze tří největších velikánů hiphopové historie má hotov také přísný Diabolic, jenž ho umístí na své album "Fightin´ Words".
 
17. Ea$y Money z St. Da Squad má mít tradičního provozovatele baby scratchů v singlu "Nothin´ Alike". Že by se přimluvil Termanology?
 
18. Nahrána je také píseň, kterou si má po třech mixtapech svou avizovanou premiéru umístit "obojživelný" King Magnetic.
 
19. Dj Premier je zmiňován také v souvislosti s anglickým interpretem Professor Greenem, o mladém anglickém zpěvákovi a textaři Edu Sheeranovi nemluvě, ale v tomto případě si žánrové propojení zatím nedokážeme představit.
 
20. Přislíbenou produkci, která byla před deseti a více lety téměř vždy zárukou prvního singlu, mají také First Division, Kool Sphere z Verbal Threat a SoulKast, jenž naposledy obdržel takovou bombu ("Première salve"), že z ní na akcích odpádavají hlavy z krků ještě v březnu 2014.
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná