Hip hop a housle? Obamovi oblíbenci Black Violin ukazují, že to je možné

Co je nejpozoruhodnější na Wilovi Baptisteovi a Kevovi Marcusovi? Vedle toho, že se tito dva průkopníci spojení vážné hudby a hip hopu řadí k tomu typu kapel, které dokáží spolehlivě strhnout pozornost publika i bez leadera za mikrofonem, jsou možná první hh značkou, která si zahrála na jednom z plesů amerického prezidenta v roce 2013 navzdory tomu, že měla za sebou v té době teprve dvě nezávislá (!) alba. S chystaným nosičem "Stereotypes" to však myslí houslové duo opravdu "vážně"...

 
Ačkoli jsou oba hlavní protagonisté dnes již hrdými třicátníky a coby Black Violin nás provázejí po světě hip hopu téměř celou dekádu, nepostrádá jejich tvorba díky své dosavadní nezávislosti punc svěžesti a neokoukanosti ani dnes. Přece jen spojení klasické hudby (konkrétně houslí a violy) s tečkovaným rytmem hip hopu v zámoří ani jinde nemá zrovna početnou konkurenci. Umělecké požehnání dostala dvojice houslistů v minulosti například od Alicii Keys, 50 Centa nebo Thomase Pettyho. Zahráli si též v České republice.
 
Nový přírůstek do diskografie Black Violin vedle svých nezávislých protějšků "Black Violin" z roku 2008 a "Clasically Trained" z roku 2012 určitě nezapadne. Jeho vydání si totiž bere na starosti rovnou "nadelitní" Universal Music Classics. Náplní se bude jednat o především instrumentální projekt postavený na prvcích hip hopu, klasické hudby, R&B a jazzu. Mezi několika oslovenými hosty se ovšem objeví také Pharoahe Monch, Black Thought či Melanie Fiona.
 
I přes umělecké tendence obou protagonistů byl výběr podtitulu poměrně jednoduchý. "Dva černí chlápci hrají na housle a dělají hudbu jako je tahle. Nikdy jsem o ničem podobném neslyšel. Začali jsme zakořeňovat naší hudbu snahou bourat stereotypy," uvedl Kev Marcus v rozhovoru pro wwd.com. Autoři též vyslali do světa videoklip k titulní skladbě "Stereotypes", který si můžete včetně coveru a tracklistu prostudovat níže. 
 
Album "Black Violin - Stereotypes" vychází 18. listopadu pod Universal Music Classics.
 
 
01 Stereotypes
02 Invisible (feat. Pharoahe Monch)
03 Another Chance
04 Addiction
05 Shaker
06 Send Me a Sign (feat. Melanie Fiona & Black Thought)
07 Walk On By
08 Day 2
09 Magic
10 Stay Clear (feat. Robert Glasper & Kandace Springs)
11 Losing Control
12 Runnin’
13 Magic (The Jason Nevins Remix)
 
Zdroje: wwd.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná