Fanoušci už nedoufali, ale D’Angelo je zpět!

R’n’B a neo-soulový král své doby - D’Angelo - se má letos vrátit spolu s deskou "James River", na kterou svět čeká dvanáct let. Jedním z náznaků je tour, při které v minulých týdnech projel evropské metropole. Na zastávce ve Stockholmu oslavil s fanoušky výročí vydání přelomového druhého alba. Co však jeho comebacku předcházelo? Více než dekádu se o něm téměř nevědělo...

Přípravy na druhou studiovku "Voodoo" trvaly čtyři roky a světlo světa spatřila na konci ledna roku 2000. Album ihned zakotvilo na prvním místě Billboard Charts a vyneslo zpěvákovi dvě prestižní ceny Grammy. Následovalo The Voodoo Tour s kapelou stvořenou členem legendárních The Roots - ?uestlove a na němž předskakovali i Slum Village. Ale největší pozornost na album a sebe samotného zpěvák strhl díky videoklipu k singlu "Untitled (How Does It Feel)".
 
 
?uestlove řekl, že díky nečekanému úspěchu "nahého" klipu se fanoušci (převážně něžného pohlaví) začali více soustřeďovat na zpěvákovu postavu než na jeho hudbu. Což D'Angela začalo frustrovat a později i vyšilovat: "Když jsme byli na tour, někdy se podíval do zrcadla a říkal si: 'Nevypadám tak, jak v tom videu...musím si dát ještě 200 sklapovaček.' Byl schopnej zdržet začátek koncertu o půl hodiny, jen aby si dal těch dvě stě sedů-lehů. Během mlčení a doslovného zmizení se občas vynořily problémy se zákonem (drogy, prostituce,...), ale i občasná výpomoc u jiných umělců (Common, Q-Tip,...). Stejně tak se občas vynořila zpráva o přípravách desky, jenže spolu s neustálým odkladem tomu všichni přestávali věřit.
 
Až loni v dubnu vypustil na svou Facebook stránku známý producent a zpěvákův blízký přítel ?uestlove: "Dorazil jsem do studia s Michael D´Angelo Archerem a Pino Pallidnem (baskytarista spolupracující právě na klasice z roku 2000). Poprvé za jedenáct let. A je to magické". Na což reagoval svět spíš jako na vtip. V listopadu se člen legendárních The Roots v jednom rozhovoru (opět) zmínil, že je album z 97% hotové a jediné co je třeba, aby někdo zpěváka pleskl a vzal mu tu nahrávku z rukou.  V té době bylo také oznámeno tour po Evropě na začátku roku 2012. Všechno tedy naznačuje tomu, že bychom se letos už mohli dočkat, teď už stačí jen doufat.
 
 

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná