Dr. Dre vydá poslední album týden před premiérou Straight Outta Compton

Kolik článků jsme napsali k albu "Detox", než jsme se museli smířit s tím, že poslední album Dr. Dreho zůstane pouhou fata morganou? Vem to čert. Novinky posledních dní hledí do budoucnosti, i když se jedná spíš o důstojné poctění minulosti a vlastně jeden opravdový konec. Premiéře životopisného snímku "Straight Outta Compton", točícího se kolem N.W.A. bude předcházet Dreho poslední album.

 
Definitivně poslední nahrávka "Compton: A Soundtrack by Dr. Dre", jež by měla být víc než jen náplastí pro fanoušky, kteří dlouhá léta vyčkávali album "Detox", by se měla na pultech objevit již 7. srpna! Tedy týden před premiérou snímku "Straight Outta Compton", která je stanovena na 14. sprna. Děkujme režisérovi Garymu Grayovi, ať již bude výsledná kvalita filmu jakákoli. Dre uvedl, že hlavním impulsem k pořízení finálního materiálu bylo právě natáčení "Straight Outta Compton".
 
 
Nárazové oznámení krátce před vydáním však není produktem náhlého zjitření mysli člena legendární smečky N.W.A.. V případě interpretů jako Dr. Dre je vehementní snaha udržet práce na nahrávání utajené, nejen kvůli internetovým pirátům, kteří jsou schopni dostat podobně sledované nahrávky na internet třeba několik týdnů před vydáním. Ostatně Ice Cube nazval Dreho chystaný počin coby "album inspirované Comptonem", které samo o sobě nestojí pouze na jeho rýmech a skutečně plní spíše úlohu soundtracku. Zahraniční weby však rády srovnávají statut alba s nikdy nevydaným "Detoxem" a označují "Compton" za Dreho poslední album.
 
Otazníky kolem odpískání "Detoxu" se samozřejmě legendě západního pobřeží nevyhnuly ani při oznámení nadcházejícího releasu během Beats 1 radio show The Pharmacy: "Důvod, proč nevyšel Detox, je ten, že se mi nelíbil. Nebyl dobrý. Nahrávka prostě nebyla dobrá. Nemyslím si, že jsem neodvedl dost dobrou práci a nemohl jsem to mým fanouškům udělat. Nemohl jsem to udělat sobě, abych k vám byl upřímnej. Prostě jsem to necítil," cituje Dreho vyjádření server 2dopeboyz.com.
 
Venku je již také tracklist, v němž nemohl chybět hutný seznam účastníků, zahrnující pochopitelně ty největší parťáky z branže. O slovo se tedy hlásí Eminem, The Game, Snoop Dogg či Kendrick Lamar a další. Seznam skladeb a hostů je opravdu žrádlo. Moc bych se nedivil, kdyby vzhledem k nedávno uniklé společné fotografii na desce zazněla i práce DJe Premiera. Nicméně v seznamu jeho jméno nefiguruje a z hlediska konceptu by jeho přítomnost nedávala příliš velký smysl. 
 
Album "Dr. Dre - Compton: A Soundtrack by Dr. Dre" vychází 7. srpna exkluzivně pro iTunes a Apple Music. Předobjednávky již byly spuštěny. V případě dalších novinek čekejte update článku.
 
UPDATE: DJ Rhettmatic na instagramu potvrdil, že se na disku skutečně dočkáme kolaborace Dr. Dre a DJe Premiera
 
Tracklist:
01. Intro f. Dr. Dre
02. Talk About It f. King Mez & Justus
03. Genocide f. Kendrick Lamar, Marsha Ambrosius & Candice Pillay
04. It’s All On Me f. Justus & BJ the Chicago Kid
05. All In a Day’s Work f. Anderson Paak & Marsha Ambrosius
06. Darkside/Gone f. King Mez, Marsha Ambrosius & Kendrick Lamar
07. Loose Cannons f. Xzibit & COLD 187um
08. Issues f. Ice Cube & Anderson Paak
09. Deep Water f. Kendrick Lamar & Justus
10. One Shot One Kill f. Snoop Dogg & Jon Connor
11. Just Another Day f. Asia Bryant & The Game
12. For the Love of Money f. Jill Scott & Jon Connor
13. Satisfiction f. Snoop Dogg, Marsha Ambrosius & King Mez
14. Animals f. Anderson Paak
15. Medicine Man f. Eminem, Candice Pillay & Anderson Paak
16. Talking To My Diary f. Dr. Dre
 
 
Zdroje: blackouthiphop.com, 2dopeboyz.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

BigS
  • BigS
  • 08.31 dne 03.08.2015

08. Issues f. Ice Cube & Anderson Paak

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná