Dornkappel hlásí návrat a to hned s albem

Na Slovensku jsou bratrské dvojice raperů rozšířenějším artiklem, než v Česku. Dornkappel jsou právě takovou dvojicí z Bratislavy. Jejich první album zaznamenalo celkem slušnou vlnu pozornosti, poté však přišel propad do temnoty neznáma. Je to pár dní, co jsem se zamyslel, kde jim je konec. No oni se ozvali sami a se sladkým příslibem alba.

Jsou to tři roky, co jsme o nich naposled slyšeli. Ani jediný feat, ani jediná zmínka o tom, co se děje. Debutové album INTROVERT/EXTROVERT zahýbalo vodami a kluci si dokonce sáhli na nominaci v kategorií Objev Roku v soutěži Radiohead od slovenského Rádia FM. Avšak pak se pod nimi zem propadla a až do posledních dnů nebylo jasné, co se děje.Dornkappel jen brousili své zbraně v tichu a pohodě své anonymity a rozhodli se do boje znovu vytáhnout s novým albem. Kompletní detaily se budeme dozvídat postupně, ale bratři říkají, že jejich plánem je skloubit starou a novou školu svým vlastním způsobem. Kombinace moderních hudebních trendů za použití živých nástrojů zní víc, než slibně. Přidejme nahrávání ve studiu LAVAGANCE, které patří ke špičce na Slovensku.

První videoklip Noc a ráno je emotivním a osobním kouskem. Je vidět, že prorok zase o kus posunul svou techniku rapu a dodává nám vcelku hutný odkaz. Použitý sample ze sedmdesátkové pecky, Eruption - One Way Ticket, jsme měli možnost nedávno slyšet ve skladbě Masafaka od německého Sida. Je potřeba ocenit fakt, že Dornkappel nemá problému uvést použitý zdroj. Jak jsme mohli být již několikrát svědky, není to u dnešních producentů běžná praxe Jednoduchý klip z dílny Igora Machatu doplňuje atmosféru skladby vhodně, i když se o nic převratného nejedná. Dornkappel rozuzlují otázku co se s nimi děje. Otázky ohledně nového alba se však rojí a odpovědi zatím čekáme marně. Tak si zkraťme čas alespoň několika rotacemi této jednohubky. 

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná