Dočkáme se filmového příběhu o Gang Starr a D&D Studios?

Když se objevily první zprávy o filmovém projektu o vzniku skupiny N.W.A., musel se každému fandovi hip-hop kultury na celém světě zrychlit tep a musel začít googlit co nejvíce zpráv o přípravě filmu. Dnes již máme premiéru filmu „Straight Outta Compton“ za sebou a nutno říct, že byla velice úspěšná. Ale nejen westcoast, ale i eastcoast si pro milovníky rapu 90.let připravuje lahůdku v podobě širší biografie skupiny Gang Starr.

 
Snímek má vzniknout ve spolupráci se sestrou zesnulého člena Guru (rip) a jeho parťákem Djem Premierem. Do projektu by měly být zapojeny další rapové legendy jako např. Nas, Heltah Skeltah, Dr.Dre, Snoop Dogg, Black Moon, Smif-n-Wessun a řada dalších… 
 
Film se má týkat i historie D&D Studios v New Yorku, kde byly natočeny jedny z nejslavnějších desek na východním pobřeží. Ve studiu nahrál svoje debutové album "Ready to Die" Notoriuos BIG nebo Nas svou klasickou prvotinu "Illmatic". Do tohoto studia dovedl DJ Premiera producent Showbiz, vystupující s AGm. Jako šéf zvuku měl pod sebou hvězdy jako byl Lord Finesse, Diamond D, Fat Joe, OC či geniálního emceeho Big eLa. 
 
Už jen výše uvedená jména rapových legend 90. let v New Yorku by měla nabídnout „film“ plný nostalgie z doby tzv. „Golden ery“, baby scratchů a samplů DJ Premiéra a rázných rapů MC´s, kterým zakladatel Year Round Records namixoval hudbu. Je potřeba si ale uvědomit, že westcoast s příběhem N.W.A. říká mnohem více než jen příběh party, která si chtěla věci dělat po svém. Je významnou součástí i změny rasové situace v USA, odehrává se na válečném poli velkých gangů Crips a Bloods a proto má potenciál filmového žánru. Tak doufejme, že projekt z eastcoast nedopadne jako „další“ dokument pro Discovery Channel a máme se opět na co těšit. 
 
Text. Sony
 
 
 

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná